امروز: چهارشنبه 03 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 502
بازدید دیروز: 2633
بازدید کل: 1837536

افراد آنلاین: 9

تاريخ انتشار: 15 ارديبهشت 1397 - 13:28

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، در نشست بررسی مسائل شناورهای صید فانوس  ماهیان با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، مدیر کل شیلات هرمزگان، مجری طرح توسعه پایدارصید فانوس‌ماهیان، جمعی از مسئولین شیلاتی و مالکین شناورهای فانوس ماهیان، از برخورد جدی و قطعی با شناورهای صید متخلف فانوس ماهیان خبر داده شد.

برخورد جدی و قطعی با شناورهای صیادی متخلف

سید پرویز محبی مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان حمایت و تلاش برای آرامش فکری این جامعه از اهم وظایف شیلات است تصریح کرد:خوشبختانه دولت حمایت های خوبی را از جامعه شیلاتی و به ویژه قشر زحمت کش صیاد داشته است و بدون شک با کسانی که ممانعتی در این تعامل داشته باشند برخوردهای لازم  خواهد شد..

سید پرویز محبی از ظرفیت ارزشمند فانوس ماهیان به عنوان یک ظرفیت اشتغال زا و هم چنین  پر منفعت برای مردم یاد کرد و گفت: چنان چه شناوری صید فانوس ماهیان بخواهد با تخلف در حوزه صیادی فعالیت کند برخوردی جدی با آن خواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به  تشکیل کنسرسیوم کشتی های صیادی  و نیز برگزاری منظم کمیسیون تخلفات صیادی ، از تقویت زیر ساخت های لازم برای ادامه روند صید اصولی و پایدار فانوس ماهیان خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه اغلب شناورهای صید فانوس ماهیان همکاری و تعامل خوبی را با شیلات هرمزگان برقرار کرده اند که چند شناور متخلف نیز در حال اصلاح روش و قانون مند کردن فعالیت های صیادی خود می باشند.
 هم چنین معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران در این نشست گفت: براساس برآورد موسسه تحقیقات شیلات در حال حاضر دو میلیون تن توده زنده فانوس ماهیان در آب‌های دور استان هرمزگان وجود دارد که امیدواریم بهره‌برداری از این منابع به صورت بهینه، اصولی، پایدار و قانونمند صورت گیرد.
شاپور کاکولکی بهره‌برداری از  منابع ارزشمند فانوس ماهیان به صورت بهینه،اصولی، پایدار و قانونمند را در گرو همکاری و تعامل کامل شناورهای صید فانوس ماهیان با شیلات خواند و تصریح کرد: بدون شک سیاست شیلات ایران مبتنی بر بهره برداری اصولی و هدفمند از این ذخایر ارزشمند در راستای منافع جمهوری اسلامی ایران است .
وی با بیان این که اخیرا فعالیت  غیر قانونی یکی  از شناورهای صیادی فانوس ماهیان باعث حواشی و دامن زدن به شایعات و اخبار نادرست کشتی های چینی شده است گفت: برداشت بی رویه شناورهای چینی از ذخایر دریای جنوب کشور کذب محض است و چیزی به اسم شناور خارجی نداریم و تمام مراحل ثبت شناور و تغییر پرچم به عهده سازمان بنادر و دریانوردی است و هیچ شناور خارجی حق ورود به آب های ایران را ندارد و این موضوع تخلف محسوب می شود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران از مالکین و ناخدایان شناورهای صید فانوس ماهیان خواست تا با رعایت قوانین و مقررات به ویژه در بخش محدوده صید مانع از حواشی شوند .
در ادامه مجری طرح توسعه پایدارصید فانوس ماهیان ایران با اشاره به صید هدف فانوس ماهیان  و  تناسب آن با سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی مالکین شناورهای صیادی گفت: خوشبختانه فانوس ماهیان به راحتی پاسخگوی سرمایه گذاری انجام شده برای صید آنها هستند و این شناورها می توانند با تمرکز بر روی این صید در آمد و سود لازم را کسب کنند.
سیدحسین  حسینی تأکید کرد: برداشت شناورهای صیادی فانوس ماهیان   در محدوده  فعالیت شناورهای سنتی نیست  و علت کاهش ذخایر ماهیان جنوب در آب های کم‌عمق،بیشتر به صید بی‌رویه برمی‌گردد.
وی با تاکید بر اینکه رونق صنعت صید فانوس ماهیان و بهره برداری از این ذخیره ارزشمند به خود صیادان فانوس ماهیان بستگی دارد گفت: از این پس با متخلفین صید در حوزه صید فانوس ماهیان با جدیدت بیشتری برخورد می شود.
گفتنی است پیگیری و حضور نماینده کسنرسیوم شناورهای صیادی در کمیسیون تخلفات صیادی،اعمال مجازات های سختگیرانه برای متخلفین صیادی، پیگیری اجرای تعهدات مجریان، بررسی اجرای دریابست ،انتقال تکنولوژی نوین و دانش صیادی نوین با سرعت بیشتر و ... از اهم مصوبات در این نشست  بود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]