امروز: چهارشنبه 03 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 550
بازدید دیروز: 2633
بازدید کل: 1837584

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 02 ارديبهشت 1397 - 13:19

نابودی زیستگاه‌های آبزیان و تخریب ذخایر دریایی، خسارت به ادوات صیادی و به خطر افتادن امنیت شغلی صیادان از عمده تبعات استفاده از روش صید ترال است.

روش صید ترال بسیار مخرب و زیان بار

رییس شیلات گناوه با بیان اینکه روش ترال یکی از شیوه‌های مخرب صید است که بسیاری از آبزیان را تهدید و باعث کاهش ذخایر دریایی شده و ابطال مجوز شناور‌های متخلف می‌تواند درس عبرت و عاملی مهم در بازدارندگی از تداوم این روش باشد، اظهار داشت: باتوجه به اینکه پیش از این، شناور‌هایی که اقدام به صید ترال می‌کردند توقیف و به جزای نقدی و بطور موقت محروم از فعالیت صیادی محکوم می‌شدند، این شیوه بازدارنده نبود و دوباره تخلف می‌کردند.

مهدی ابراهیمی گفت: در این ارتباط گشت‌های حفاظت منابع آبزیان شیلات دایر و با همکاری پایگاه دریابانی در صورت مشاهده ارتکاب شناوری به صید ترال، توقیف و عاملان آن به کمیسیون تخلفات صیادی برای اعمال قانون معرفی می‌شوند.
وی با بیان این که صیادان این شهرستان در حرفه خود همواره قانونمند هستند و سعی در پایداری صید دارند، ادامه داد: این اداره به منظور آگاهی بخشی صیادان از دستورالعمل ابلاغی، در اسکله‌ها و بنادر صیادی شهرستان درقالب بنر اطلاع رسانی کرده است.
ابراهیمی یادآورشد: ۲۲۰ فروند قایق و شناور در این شهرستان در زمینه صید و صیادی فعال هستند.
صید به روش ترال در اصطلاح محلی به 'گوفه' معروف است فقط فصل صید میگو مجاز است، اما برخی صیادان متخلف در دیگر فصول سال که آبزیان تخم‌ریزی می‌کنند با این روش به صید می‌پردازند و خسارت به ذخائر و زیستگاه آبزیان وارد می‌کنند.
در فصلی که ماهیان آب‌های عمیق برای تخم گذاری به زیستگاه‌ها نزدیک ساحل مهاجرت می‌کنند استفاده از روش صید ترال بسیار مخرب و زیان بار است.
نابودی زیستگاه‌های آبزیان و تخریب ذخایر دریایی، خسارت به ادوات صیادی و به خطر افتادن امنیت شغلی صیادان از عمده تبعات استفاده از روش صید ترال است.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]