امروز: چهارشنبه 24 مرداد 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 727
بازدید دیروز: 2150
بازدید کل: 1300091

افراد آنلاین: 10

تاريخ انتشار: 02 ارديبهشت 1397 - 12:39

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران از رونمایی از کارت هوشمند صیادی بانک اطلاعاتی جامع اتحادیه سراسری صیادان برای نخستین‌بار در کشور و در بندرلنگه خبر داد.

رونمایی از کارت هوشمند بانک اطلاعاتی صیادان برای نخستین‌بار در بندرلنگه

دکتر شاپور کاکولکی در بازدید از بنادر صیادی غرب هرمزگان در جمع نمایندگان شرکت‌های تعاونی صیادی شهرستان بندرلنگه در محل فرمانداری این شهرستان، با اشاره به این که برای نخستین‌بار در کشور کارت هوشمند بانک اطلاعاتی جامع اتحادیه سراسری صیادان در بندرلنگه رونمایی می‌شود، ‌‌‌‌اظهار کرد: ‌شغل صیادی صرفا محدود و مختوم به صید نمی‌شود در فروش ماهی بعد از صید هم معطوف می‌شود.

وی افزود: شرکت‌های موجود در مناطق غیرساحلی از  خرید و فروش ماهی برای تجارت و سودآوری بیشتر استفاده می‌کنند، مناطق ساحلی و صیادان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریا و ساحل باید در سیستم آنلاین خرید و فروش ماهی ورود کنند و پیشرفت چشمگیری نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته باشند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران تصریح کرد: سیستم آنلاین یکی از شغل‌های بسیار پر درآمدی است که برای  200 تا 300 نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی انجام می‌دهد که می‌توان از این روش برای اشتغال‌زایی و سودآوری صیادان استفاده کرد.
دکترکاکولکی بیان داشت: ظرفیت پرورش ماهی در قفس یکی از ظرفیت‌های پر درآمد است که توجه‌ای به آن نشده است، صیادان و کسانی که در مناطق ساحلی زندگی می‌کنند می‌توانند در این عرصه ورود پیدا کنند و زمینه اشتغال‌زایی جوانان را انجام دهند و باعث رونق صیادی در این مناطق شوند.
گفتنی است، در حاشیه این مراسم از کارت هوشمند صیادی با حضور دکترکاکولکی معاون سازمان شیلات ایران و مهندس شریفی نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و مهندس بهاری فرماندار بندرلنگه رونمایی شد و به صورت نمادین به نماینده صیادان اهداء شد.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]