کد خبر: 883 ، سرويس: اخبار شیلات ایران
تاريخ انتشار: 27 فروردين 1397 - 13:23
تولید میگو کشور در سال 96 از مرز 32 هزارتن گذشت

 به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل دفتر میگو و سایر آبزیان آب شور شیلات ایران در نخستین جلسه کارگروه میگو استان گلستان در سال ۱۳۹۷ ، اظهار کرد: رشد تولید میگو حاصل تعامل تمامی فعالان این عرصه اعم از تولید کنندگان، شیلات و دامیزشکی است و باید در کنار هم ضمن ادامه این روند تعامل زمینه پایداری تولید را فراهم آوریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات گلستان، مهندس وحید معدنی تصریح کرد: تولید 32 هزار تن میگو در کشور با کیفیت صادراتی در سال 1396 اتفاقی مثبت است و تمامی کسانی که در زنجیره تولید این محصول همکاری کرده اند شایسته تقدیر هستند.
وی با بیان این که بنده حامل پیام تقدیر مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای فعالان شیلات گلستان هستم، خاطر نشان کرد: توافقات در فاز 4 هزار هکتاری مجمتع پرورش میگو گمیشان مناسب بوده است و مطالعات فاز دوم این مجتمع به وسعت 6 هزار هکتار به پایان رسیده است.
مدیرکل دفتر میگو و سایر آبزیان آب شور شیلات ایران با اشاره به تعامل مناسب با دامپزشکی یادآور شد: صدور کد IR برای مراکز عمل آوری در دست اقدام است تا از این پس صادرات از مبدا استان صورت گیرد و از این طریق ارزآوری مستقیم برای استان حاصل شود. همچنین در نخستین جلسه کارگروه میگو استان مدیر کل شیلات گلستان ضمن تقدیر از تمامی تولید کنندگان میگو گلستان اظهار کرد: تولید 1960 تن میگو در سال 96 و کسب رتبه سوم گلستان در سطح کشور نشان می دهد این استان استعداد فراوانی در پرورش آبزیان دارد.
مهندس سید جواد قدس علوی با اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته در مجتمع پرورش میگو گمیشان تصریح کرد: یکی از چالش های ما تولید بچه میگو است که شرکت محک قول داده نیاز استان را تامین نماید 
وی افزود : در سال ۹۶ و در بحران اعتبارات توانستیم اعتبار قابل توجهی را برای تکمیل زیرساخت های فاز یک جذب کنیم. به طوریکه در این سال، بیش از ۲۲.۵ میلیارد تومان در حوزه زیر ساخت های شیلاتی استان هزینه شد و امروز ۹۰ درصد برق کشی ها در لاین ها انجام شده است.
لينک خبر:
http://www.shilat-bushehr.ir/fa/posts/883