امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 791
بازدید دیروز: 2146
بازدید کل: 2071345

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 26 فروردين 1397 - 13:35

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور در این استان تولید می‌شود گفت: از ۸هزار هکتار اراضی ساحلی واگذار شده استان بوشهر برای پرورش میگو ۶ هزار هکتار آن در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

۶ هزار هکتار اراضی ساحلی استان در مدار تولید میگوی پرورشی قرار دارد

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر، با بیان این که سواحل خلیج فارس در استان ظرفیت مطلوبی برای پرورش آبزیان فراهم کرده است اظهار داشت: در این راستا طرح‌های پرورش ماهی و میگو در آب‌های خلیج فارس طراحی، تدوین و اجرایی شده است.

وی نقش مهم استان در تولید، پرورش و صادرات آبزیان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: آبزیان تولید استان بوشهر سهم عمده‌ای از مجموع صادرات آبزیان کشور را به خود اختصاص داده به‌گونه‌ای از 16 هزارتن میگوی پرورشی صادر شده از کشور 11هزار تن آن معادل 69 درصد مربوط به این استان است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر سهم تولید میگوی پرورشی استان در کشور را 60 درصد دانست و تصریح کرد: استان بوشهر در پرورش میگو بیشترین سهم در تولید کشور دارد به‌گونه‌ای که بیش از 60 درصد میگوی پرورشی کشور به خود اختصاص داده است.

زنده‌بودی با اشاره به افزایش بهره‌وری تولید میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر گفت: با افزایش ضریب مکانیزاسیون در مزارع پرورش میگو، تولید میگو در سطح اراضی پرورشی استان افزایش می‌یابد.

وی از اختصاص 8 هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو خبر داد و بیان کرد: از 8 هزار هکتار اراضی ساحلی واگذار شده استان بوشهر  برای پرورش میگو شش‌هزار هکتار آن با توان تولیدی سالانه 15هزار تن در مدار بهره‌برداری قرار دارند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به ایجاد مرکز پرورش ماهی سی‌باس در استان بوشهر گفت: نخستین مرکز پرورش ماهی سی‌باس در خاورمیانه در استان بوشهر قرار دارد که در این مرکز با سیستم‌های مدار بسته نقش مهمی در تولید بچه ماهی مراکز پرورش ماهی دارد به گونه‌ای که امسال هدف‌گذاری برای تولید 10 میلیون قطعه بچه ماهی شده است.

زنده‌بودی با اشاره به ظرفیت صید و صیادی در آب‌های استان بوشهر بیان کرد: با توجه به محدودیت ذخائر آبزیان در استان بوشهر سالانه بیش از 50 هزار تن انواع آبزیان صید می‌شود.

وی با بیان این که بیش از20 درصد از کل آبزیان صادر شده کشور مربوط به استان بوشهر است افزود: این سهم با توجه به روند آماده سازی شهرک‌ها و مجتمع‌های تولید آبزیان در این استان رو به افزایش است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]