امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 863
بازدید دیروز: 2146
بازدید کل: 2071417

افراد آنلاین: 20

تاريخ انتشار: 21 فروردين 1397 - 13:37

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران نخستین جلسه گردهمایی شورای هماهنگی مدیران با حضور دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، معاونین و مدیران کل ستادی و استانی، رئیس موسسه تحقیقات و علوم شیلاتی کشور و مدیران پژوهشکده های علوم شیلاتی کشور امروز دوشنبه 20 فروردین ماه 1397 در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. 

گردهمایی شورای هماهنگی مدیران سازمان شیلات ایران

 دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات  ایران در جمع بندی مطالب ارائه شده توسط معاونین ستادو مدیران شیلات استان های ساحلی و غیرساحلی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجام شده در طول سال گذشته گفت: در زمینه پرورش ماهی در قفس برخی استان ها فعالیت خوبی داشته اما برخی دیگر هنوز این موضوع را دغدغه اصلی نمی دانند انتظار می رود این استان ها نیز به این موضوع بیشتر پرداخته و توجه بیشتری داشته باشند.

دکتر صالحی اشاره به بحث مکانیزاسیون و اظهار نظر برخی مدیران در خصوص گران بودن و بالا بودن بهره تسهیلات بانکی افزود: اگر چنانچه موضوع مکانیزاسیون در اولویت کارها قرار بگیرد و اهمیت و ضرورت آن احساس شود به طور قطع راهکار آن نیز پیدا می شود همانگونه که برخی از استان ها در این زمینه اقداماتی هم انجام داده اند. بنابر این باید موضوع مکانیزاسیون در این زمینه نیز دغدغه اصلی شیلات استان ها باشد و در تامین آن تلاش و اهتمام ورزند.
دکتر صالحی در ادامه با اشاره به اقدام خوب شیلات استان مرکزی در سال گذشته در برگزاری جشنواره طبخ آبزیان با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و تبلیغ و ترویج وسیع مصرف آبزیان در این استان این امر را راهکار و اقدام بسیار مناسبی برای تامین بازار محصولات شیلاتی و آبزیان دانسته و با مقایسه آمار فروش غذاهای دریایی در این استان با استان های ساحلی کشور از این استان ها خواستار تلاش و فعالیت بیشتر در زمینه عرضه و فروش و به ویژه تبلیغ و ترویج مصرف آبزیان شد.
وی همچنین در زمینه تحقیقات با اشاره به ضرورت همکاری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و پژوهشکده های شمال و جنوب کشور نوآوری و معرفی گونه های جدید را امری ضروری و مهم عنوان و بر معرفی حداقل یک یا دو گونه جدید برای هر سال تاکید کرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: موضوع تغییرات اقلیم امروز یک بحث جدی است و انتظار می رود موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و همکاران دیگر به این موضوع توجه جدی و موثری داشته باشند زیرا این تغییر اقلیم فقط به کم آبی محدود نمی شود بلکه افزایش دما و ایجاد بیماری ها اثرات مختلفی می تواند داشته باشد.
دکتر صالحی با اشاره به بحث فانوس ماهیان و فعالیت شناورهای صید این گونه در خصوص شفاف سازی و روشنگری بیشتر برای تنویر افکار عمومی از سوی واحدهای ذیربط تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت فعالیت و همکاری بیشتر معاونت صید و بنادر ماهیگیری و مجری طرح پرورش ماهی در دریا و خود استان ها در خصوص حمایت از مناطق محروم برای تخصیص بودجه و جذب اعتبار لازم برای موضوع آبزی پروری ساحلی و دریایی اشاره کرد.
دکتر صالحی همچنین با اشاره به درخواست یکی از مدیران در خصوص راه اندازی و فعال کردن کمیته های تخصصی، این امر را ضروری و کارگشا دانست و گفت: در حاشیه این گونه گردهمایی ها می توان کارگروه های تخصصی را بنا به ضرورت تشکیل داد.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات در پایان با اشاره به طرح موضوع مشکلات مالی استان ها توسط مدیران به تلاش، همت و تیزهوشی خود مدیران اشاره کرد و گفت: لازم است هوشیار و تیزهوش باشید و بدانید در کجا و چه موقع می توانید اعتبار لازم را جذب کرده و به دنبال تامین آن باشید. شیلات ایران نیز همواره در حمایت از استان ها همکاری لازم را خواهد داشت.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]