امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 773
بازدید دیروز: 2146
بازدید کل: 2071327

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 18 فروردين 1397 - 13:28

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران ، صید با قلاب در آب های جنوب خلیج فارس و دریای عمان با سرعت جشم گیری روبه رشد است.

 روند رو به رشد صید با قلاب در خلیج فارس و دریای عمان

ریتا رحمانی مدیر روابط عمومی این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: به منظور حفظ کیفیت آبزیان صید شده و به تبع آن فروش بهتر  توسط صیادان و در نتیجه ارتقای سطح معیشت خانوار صیادان موضوع صید به روش قلاب که یک صنعت نو و ناشناخته در ایران است از ماه های گذشته آغاز شده و به خصوص در استان سیستان و بلوچستان رو به رشد است.

مدیر روابط عمومی سازمان شیلات افزود: بیشتر صیادان تن ماهیان علاقه مند به صید با قلاب هستند چرا که این نوع صید موجب حفظ کیفیت ماهی و طعم و مزه آن برای مصرف کننده می باشد.

ریتا رحمانی تصریح کرد: صید باروش قلاب در استان هرمزگان برای ماهیان یال اسبی که حرام گوشت نیز می باشد اشتغال فراوانی را در بین مردم این منطقه به همراه داشته است. این روش می تواند در آینده جایگزین روش های صید مخرب محیط زیستی شود.

وی در ادامه افزود: باید بپذیریم که روش صید با تور باعث صید ماهی در رده های مختلف سنی شده و زاد و ولد آن ها را می تواند با خطر مواجه سازد.

رحمانی خاطر نشان کرد: در خصوص این روش در جراید و رسانه ها و اخیراً در خبرگزاری ایلنا سوالات بسیاری مطرح شده است که این توضیحات می تواند پاسخ مناسبی برای افکار عمومی باشد. 

مدیر روابط عمومی سازمان شیلات ایران در پایان با اشاره به این که صیادان نیز ترجیحشان به صید با روش قلاب است

تصریح کرد: از آن جا که این روش در ایران کاملاً جدید است صیادان جنوب کشور به صورت خودجوش از مربیان هندی و پاکستانی برای آموزش این روش صید در دوره های کوتاه مدت استفاده می کنند تا به تدریج این روش در میان صیادان ایرانی بسط یافته و به صورت بومی مورد استفاده قرارگیرد.  

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]