امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 788
بازدید دیروز: 2146
بازدید کل: 2071342

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 27 اسفند 1396 - 11:15

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران ، مجری طرح توسعه پایدار صید فانوس‌ماهیان گفت: کاهش میزان ذخایر در آب های کم عمق جنوب ربطی به فعالیت شناورهای صیادی ندارد، بلکه صید بی‌رویه قاچاق صیادان سنتی علت اصلی است.

 مجاز بودن فعالیت کلیه شناورهای فانوس ماهیان با پرچم ایرانی

سیدحسین حسینی با اعلام مطلب فوق در پاسخ به این که شنیده می‌شود به دلیل فعالیت بیش از حد و تعداد زیاد کشتی‌های صیادی چینی در آب های جنوب، ذخیره ماهیان برای صید بومی و سنتی به شدت کاهش یافته، با رد این موضوع گفت: تمام کشتی‌هایی صیادی فعال در آب های جنوب تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و با پرچم ایران است که با دریافت گواهی ثبت سازمان دریانوردی و سازمان شیلات و مجوز صید از سازمان شیلات ایرن در چارچوب و آیین‌نامه‌های صید و صیادی فعالیت می کنند.

وی هم چنین به این نکته اشاره کرد که شناورهای صیادی فانوس ماهیان در عمق بالای 200 متر فعالیت می‌کنند که ربطی به محدوده برداشت صیادان سنتی ندارد، چرا که صیادان سنتی علاوه بر اعماق پایین از نظر روش، گونه و مکان صید هیچ گونه تداخلی با کشتی های فعال در صید فانوس ماهیان ندارد.
سید حسین حسینی هم چنین خاطرنشان کرد که طبق برآوردهای انجام شده، ما 2.3 میلیون تن ذخیره فانوس‌ماهیان در آبهای عمق بالای 200 متر داریم که سالانه امکان برداشت 200 تا 300 هزار تن آن وجود دارد و تا چند سال گذشته همین میزان هم برداشت نمی‌شد، اما در پنج سال اخیر توانسته‌ایم تکنولوژی و سرمایه مورد نیاز برداشت اینگونه ماهی‌ها را فراهم کنیم. 
حسینی تأکید کرد: برداشت شناورهای صیادی ربطی به فعالیت شناورهای سنتی ندارد و علت کاهش ذخایر ماهیان جنوب در آب های کم‌عمق به صید بی‌رویه صیادان غیرمجاز که بدون اجازه شیلات با قایق‌های کوچک فعالیت می‌کنند برمی‌گردد. 
وی در خصوص اقدامات سازمان شیلات برای تقویت ذخایر آب های جنوب گفت: وضعیت آب های جنوب با آب های خزر متفاوت است و سعی کرده‌ایم تا علاوه بر کنترل و نظارت برای جلوگیری و ممنوعیت روش های صید مخرب، سیاست توسعه پرورش ماهی در قفس را در این منطقه در دستور کار قرار دهیم. 
مجری طرح توسعه پایدارصید فانوس‌ماهیان همچنین صید این گونه ازماهیان را برای تولید و فرآوری غذای ماهی و آرد ماهی بسیار مهم دانست و گفت: در حال حاضر 20 تا 30 درصد نیاز غذای واحدهای پرورش ماهی را در داخل تعیین می‌ کنیم و مابقی وارداتی است که امیدواریم به مرور بتوانیم تمام نیاز را از طریق داخل تأمین کنیم. 

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]