امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2334
بازدید دیروز: 2918
بازدید کل: 1939217

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 12 اسفند 1396 - 08:57

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران گفت: مجموع صید ماهیان در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان 678 هزار تن برآورد شد که این آمار نسبت به میزان صید سال گذشته رشد هفت درصدی را نشان می دهد.

درسال 96 مجموع صید ماهیان آب های کشور به 678 هزار تن رسید
سید حسن صالحی در گفتگو با خبرنگار مانا درباره وضعیت صید ماهیان دریای عمان، خلیج فارس و دریای خزر در سال 96 اظهار داشت: براساس آماراخذ شده و بررسی های کارشناسی، مجموع صید ماهیان در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان 678 هزار تن برآورد می شود.
و با اشاره به این که مجموع صید ماهیان دریای خزر، دریای عمان و خلیج فارس در سال گذشته 634 هزار تن بوده است، افزود: مقایسه میزان صید امسال با سال گذشته، حاکی از رشد هفت درصدی صید در سال جاری است.
وی تصریح کرد: بر این اساس در بخش صید سطح زیان درشت که عمدتا شامل تن ماهیان و شبه تن ماهیان می شود در سال گذشته شاهد صید 274 هزار تن بودیم که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال جاری به 290 هزار تن برسد.
دکتر صالحی عنوان کرد: آمار مذکور حاکی از رشد پنج درصدی صید تن ماهیان و شبه تن ماهیان در سال جاری است.
رییس سازمان شیلات ایران در ادامه گفته های خود به صید سطح زی ریز شامل ساردین و موتو اشاره کرد و گفت: سال گذشته صید این گونه ماهیان سطح زی، به میزان 78 هزار تن بوده است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری رقم صید این گونه ماهیان با افزایش پنج درصدی نسبت به سال گذشته به 82 هزار تن برسد. 
وی همچنین از افزایش 66 درصدی صید میکتوفیده ( فانوس ماهیان) در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: پیش بینی می شود صید این گونه ماهیان تا پایان سال به 250 هزار تن برسد و این در حالی است که سال گذشته شاهد صید تنها 15 هزار تن میکتوفیده بودیم.
رییس سازمان شیلات ایران، افزایش صید فانوس ماهیان دریای عمان در سال جاری را بر اساس اجرایی شدن سیاست های شیلات در برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش صید این گونه ماهیان در قالب اقتصاد مقاومتی، اعلام کرد.
وی با بیان این که امسال 78 فروند کشتی مشغول فعالیت در زمینه صید فانوس ماهیان هستند، خاطرنشان ساخت: تمام این کشتی ها ایرانی هستند و قراراست با اعطای تسهیلات در زمینه خرید شناورهای صیادی، به زودی تعداد این شناورها را افزایش دهیم.
به گفته دکتر صالحی این تعداد کشتی فعال در امر صید فانوس ماهیان دریای عمان، موجب اشتغال بیش از هزار و 100 نفر به صورت مستقیم شده است که امید می رود با توسعه هر چه بیشتر صید فانوس ماهیان در آبهای دریای عمان تا پایان برنامه ششم توسعه شاهد افزایش چشمگیر اشتغال زایی در این بخش باشیم.
و هم چنین حجم سرمایه گذاری در بخش صید فانوس ماهیان را حدود پنج هزار و 40 میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: بخشی از این سرمایه گذاری از طریق جذب سرمایه گذار خارجی تامین شده است که این امر در توسعه هر چه بیشتر این بخش تاثیر بسزایی داشته است.
دررابطه با افزایش پنج درصدی صید کفزیان در خلیج فارس و دریای عمان نیز سال گذشته 223 هزار تن انواع کفزیان در آب های جنوبی کشور صید شده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این رقم به 235 هزار تن افزایش یابد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران اظهار امیدواری کرد: با همکاری صیادان و بازسازی ذخایر آبزیان آب های کشور در سال های آینده شاهد افزایش میزان صید و به دنبال آن افزایش صادرات و بهره وری اقتصادی برای کشور باشیم.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]