امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2279
بازدید دیروز: 2918
بازدید کل: 1939162

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 07 بهمن 1396 - 08:24

به گزارش روابط عمومی شیلات ایران ،در پی تکذیب ممنوعیت واردات تیلاپیا به دلیل مضر بودن آن برای سلامت انسان رییس سازمان دامپزشکی گفت: ممنوعیت واردات تیلاپیا هیچ ارتباطی به سلامت و بهداشت آن ندارد.

رئیس سازمان دامپزشکی: سلامت ماهی تیلاپیا هیچ جای نگرانی ندارد

طی روزهای گذشته خبرهایی درباره ممنوعیت واردات تیلاپیا به دلیل مضر بودن مصرف آن برای انسان در برخی رسانه‌ها منتشر شد که دکتر حسن صالحی  رییس سازمان شیلات روز گذشته در این باره گفت که ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیا با درخواست اتحادیه ماهیان سردابی وبرای تقویت بازار ماهی قزل آلا اعمال شده است و هیچ ارتباطی به سلامت و بهداشت این محصول شیلاتی ندارد البته این درخواست ممنوعیت سه ساله  با هدف تقویت تولید و پرورش تیلاپیا در دستور کار قرار گرفته است.

در پی این اظهارنظر، دکترعلیرضا رفیعی‌پور رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهارکرد: هر محصولی که در کشور مبدا مورد نظارت بهداشتی و شرعی کارشناسان باشد ودر مبادی ورودی پس از انجام آزمایشات لازم سالم تشخیص داده شود امکان عرضه را خواهد داشت ماهی تیلاپیا نیز ازین چرخه مستثنی نیست.
رییس سازمان دامپزشکی ادامه داد: در حوزه پرورشی نیز هر محصولی از جمله محصولات شیلاتی اگر بخواهد به بقا و تولیدش ادامه بدهد بایستی از  مدیریت بهداشتی استفاده کند که شامل ضوابط قرنطینه‌ای و بهداشتی سازمان‌ دامپزشکی می‌شود.
دکتر رفیعی‌پور تاکید کرد: یقینا سازمان شیلات و دیگر دستگاه‌های متولی امر تولید ، برنامه خود در این زمینه را با هماهنگی و استفاده از اسناد بالادستی حوزه بهداشتی و قرنطینه‌ای سازمان دامپزشکی و ارزیابی مخاطرات اجرا می‌کنند و در این صورت است که می‌توانند تولید موفقی داشته باشند.
وی گفت: سازمان دامپزشکی در کنار تولیدکنندگان است تا بتوانند بدون مشکل، بیماری و خطرات، محصول مورد نظر را تولید کرده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. از نظر سازمان دامپزشکی هیچ مشکل و نگرانی بابت سلامت و بهداشت برای واردات، تولید و مصرف تیلاپیا نیست و ممنوعیت آن نیز ارتباطی با این مساله ندارد.
منبع: سازمان دامپزشکی کشور

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]