امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2320
بازدید دیروز: 2918
بازدید کل: 1939203

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 02 بهمن 1396 - 14:09

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ، نخستین نمایشگاه بین المللی شیلات ، آبزیان و صنایع وابسته قشم در تاریخ 27 لغایت 29 دی ماه 1396 در محل سالن نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

  نخستین نمایشگاه بین المللی شیلات در قشم برگزار شد

این نمایشگاه توسط سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور شیلات استان هرمزگان، شیلات استان گیلان، شیلات استان سیستان و بلوچستان، شیلات استان خوزستان و هم چنین بیش از 20 شرکت داخلی و خارجی با هدف بازنمایی قابلیت های شیلاتی استانی هرمزگان و فراهم کردن بستر مناسب همکاری فعالان شیلاتی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار شد.

به گفته عبدالهی مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم ، این نمایشگاه با توجه به ظرفیت بالای شیلاتی جزیره در حقیقت گامی برای معرفی قشم به عنوان جزیره شیلاتی کشور است و طبخ غذاهای دریایی هم از برنامه های جانبی این نمایشگاه بوده است.
 عبدالهی اعلام كرد هم اكنون بعضی از شرکت های شیلاتی فعال در جزیره قشم به طور مشترک با سرمایه گذاران خارجی در این منطقه فعالیت می کنند كه نمایندگان اين کشورها در نمایشگاه قشم حضور داشتند.
بنا به این گزارش، جزیره قشم براساس قانون ششم توسعه نقش پررنگی در تولید ماهی در قفس کشور دارد به طوری که از مجموع 200 هزار تُن سهم پیش بینی شده در این قانون، منطقه آزاد قشم با 84 هزار تُن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.
به طور حتم فعالیت گسترده سرمایه گذاران بومی جزیره قشم در پرورش، تولید و تکثیر میگو هم نقش مهمی در انتخاب این منطقه برای برگزاری این نمایشگاه بین المللی، داشته است. 
هم چنین پرویز محبی مدیرکل شیلات استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت های شیلاتی استان هرمزگان گفت: شیلات می تواند محور توسعه اقتصادی هرمزگان باشد و با استفاده از قابلیت های شیلاتی هرمزگان می توان به رونق تولید و ایجاد اشتغال در این استان کمک کرد.
محبی تصریح کرد: استان هرمزگان در سال 95 با تولید بالغ بر 255 هزار تن انواع آبزیان توانسته است بیش از 43 درصد از تولیدات شیلاتی کشور و هم چنین رتبه اول تولیدات شیلاتی کشور را به خود اختصاص دهد.
وی افزود: استان هرمزگان با توجه به طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای، تنوع روش های صید، 40 درصد صید آب های جنوب، حدود 4200 فروند شناور مجاز و 30 هزار نفر صیاد به عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می شود.
گفتنی است جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]