امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2309
بازدید دیروز: 2918
بازدید کل: 1939192

افراد آنلاین: 14

تاريخ انتشار: 11 آذر 1396 - 09:23

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید شش‌هزار تن ماهی در پرورش ماهی در قفس سد رییسعلی دلواری دشتستان گفت:در اجرای این طرح برداشت نخستین ماهی‌های پرورشی آن به وزن ۵۰۰ تا ۸۰۰ گرم آغاز شد.

آغاز برداشت ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری دشتستان+تصاویر

مدیرکل شیلات استان بوشهر در آغاز برداشت ماهی در قفس در سد رییسعلی دلواری با بیان این که  اکنون در 12 قفس پرورش ماهی در این طرح اجرا شده اظهار داشت: در پروش ماهی در قفس این سد بچه ماهی سوف دریایی یا سیباس آسیایی ذخیره شده است.


عباسعلی زنده بودی با اشاره به ویژگی‌های پرورش ماهی در قفس در سد رییسعلی دلواری بیان کرد: در این طرح شش قفس 12 در 12 متری برای نگهداری بچه ماهی‌ها و 12 قفس 20 در 20 متر برای پرورش آنها در نظر گرفته شده است.

وی، با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری توان تولید شش‌هزار تن ماهی در سال دارد خاطر نشان کرد: این طرح  ظرفیت پرورش 25 میلیون قطعه بچه ماهی و تولید شش هزار تن ماهی در سال دارد  که امروز  برداشت 50 تن آن آغاز شده است.مدیرکل شیلات استان بوشهر از سرمایه‌گذاری 966  میلیارد ریالی اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری خبرداد و افزود:  از این میزان سرمایه‌گذاری 665 میلیارد ریال آن  از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات بانکی تامین شده است.

زنده‌بودی با اشاره به ظرفیت اشتغال این پروژه بیان کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رییسعلی دلواری برای 186 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.


وی با بیان اینکه ماهی‌ها پس از چهار ماه  پرورش به مرحله برداشت رسیدند تصریح کرد:پروژه پرورش ماهی در قفس در سد رییسعلی دلواری دارای سه بخش تکثیر بچه ماهی، پرورش آنها در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری و فرآوری و بسته بندی آن است.


مجری این طرح نیز با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری به مرحله برداشت رسیده است افزود: برای پرورش ماهی در قفس 10 هکتاراز دریاچه سد رئیسعلی دلواری در اختیار گروه صنعتی پلیمر قرار گرفته که  ظرفیت تولید و پرورش سالانه 6 هزار تن ماهی دارد.

عبدالزهراء وطن‌دوست با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری در منطقه شبانکاره دشتستان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در اجرای کامل این طرح پیش‌بینی می‌شود 500 شغل مستقیم ایجاد شود که ضمن این رونق به منطقه دشتستان و شبانکاره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح برداشت نخستین ماهی‌های پرورشی آن به وزن 500 تا 800 گرم  آغاز شده است.


 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]