امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2318
بازدید دیروز: 2918
بازدید کل: 1939201

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 17 مهر 1396 - 10:29

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به فعالیت پرورش میگو در۴ هزار و ۴۰۰ هکتار از سایت‌های ۱۰ گانه استان بوشهرگفت: تاکنون برداشت میگو در سه‌هزار هکتار اراضی پرورشی این استان به پایان رسیده است.

برداشت میگو در ۳۰۰۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر انجام شد

 

صغری اشرف در گفتگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر با اشاره به فعالیت‌های پرورش میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت پرورش این آبزی از اواخر فروردین در راستای تکثیر بچه میگو در استان بوشهر آغاز که لاروریزی میگو در استخرهای پرورشی از اواخر اردیبهشت اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به این که امسال 4 هزار و 400 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر تحت پوشش فعالیت پرورش میگو  قرار دارند افزود: بیش از 3 هزار و 150 استخر برای ذخیره سازی بچه میگو به تاسیسات زیربنایی مجهز شده و این در حالی است که بیش از 8 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر برای فعالیت در این عرصه مورد توجه است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از ذخیره سازی یک‌میلیارد و 100 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر خبرداد و  خاطر نشان کرد: در استخرهای پرورشی استان بوشهر  میگوی گونه وانامی ذخیره‌ سازی که عملیات برداشت میگو از استخرهای پرورشی آغاز شده است.

اشرف، پیش بینی برداشت 15 هزار تن میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: سال گذشته پرورش دهندگان میگو 9 هزار تن میگو برداشت کردند که پیش بینی می‌شود امسال با افزایش 70 درصدی به 15 هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه تاکنون شش‌هزار و 800 تن میگوی پرورشی از 2 هزار و 400 استخر پرورشی استان بوشهر برداشت شده است گفت: از 4 هزار و 400 هکتار اراضی ساحلی تحت پوشش پرورش میگو تاکنون  میگوی 3 هزار هکتار آن به میزان شش‌هزار و 800 تن برداشت شده است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 60 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود:95 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر پس از فرآوری و عمل آوری به کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، لبنان و دبی صادر می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]