امروز: جمعه 01 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 3828
بازدید دیروز: 2657
بازدید کل: 2644408

افراد آنلاین: 9

تاريخ انتشار: 25 تير 1396 - 09:59

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مدیر کل شیلات هرمزگان در کمیته صید فانوس ماهیان که با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان،جانشین فرمانده یگان حفاظت ازمنابع آبزی اداره کل شیلات هرمزگان،رئیس اداره هماهنگی، روابط عمومی و امور شهرستان ها، روسای شیلات شهرستان های مرتبط و جمعی از مسئولین شیلاتی در محل سالن جلسات شیلات هرمزگان برگزار شد، تشکیل تعاونی فانوس ماهیان را یک ضرورت خواند.

در کمیته توسعه صید فانوس ماهیان مطرح شد : رشد 43 درصدی صید فانوس ماهیان در هرمزگان
سید پرویز محبی با بیان اهمیت صید فانوس ماهیان و اهمیت این موضوع گفت:  در سال های گذشته صید فانوس ماهیان از خواسته های مسئولین کشور و سازمان شیلات ایران بوده است که خوشبختانه  با پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته این مهم در سال های اخیر به خوبی تحقق یافته است.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تحقق صید فانوس ماهیان در استان در رابطه با  آئین نامه صید فانوس ماهیان درسال 96  گفت :خوشبختانه آیین نامه صید فانوس ماهیان سال 96 بسیاری از دغدغه های مدیریت صید فانوس ماهیان را پوشش می دهد از همین رو تمامی صیادان و مالکین شناورهای صیادی فانوس ماهیان ملزم به رعایت آن و هم چنین رعایت مصوبات کمیته صید فانوس ماهیان می باشند.
محبی حفظ ذخایر آبزیان و ممانعت از کوچک ترین صدمات به این ذخایر ارزشمند را از وظایف مهم شیلات خواند و افزود: شیلات هرمزگان با دقت و حساسیت بحث های نظارتی راهم در دریا و هم در خشکی  دنبال می کند که در همین راستا نصب سیستم های آنلاین ماهواره ای آغاز شده است و تاکنون هفت فروند از شناورهای صید فانوس ماهیان به این سیستم مجهز شده اند.
مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به رشد 43درصدی صید فانوس ماهیان نسبت به سال گذشته گفت:درسال94 کل صید فانوس ماهیان بالغ بر 10 هزار و 253تن بوده است که خوشبختانه در سال گذشته این میزان به بالغ بر14هزار و 713 تن رسیده است.
وی با بیان این که صید فانوس ماهیان تاکنون بالغ بر یک هزار و 200نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاده کرده است گفت: میزان اشتغال زایی غیر مستقیم این مهم بالغ بر دوهزار و 500 نفر بوده است.
محبی افزایش نظارت ها،ایجاد تعاونی فانوس ماهیان،نصب سامانه آنلاین بر روی کلیه شناورها،اجرای کامل آیین نامه و مصوبات کمیته صید فانوس ماهیان  را از اولویت های مهم شیلات هرمزگان در زمینه صید فانوس ماهیان خواند.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]