امروز: جمعه 01 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 3888
بازدید دیروز: 2657
بازدید کل: 2644468

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 10 تير 1396 - 08:26

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ؛ هم زمان با این تصمیم، گشت‌ پایش ذخایر میگو برای تعیین ذخایر و آزادسازی صید این آبزی در آب‌های ساحلی استان بوشهر نیز آغاز شد.

در آستانه فصل میگو؛ دریا روی شناورهای صیادی بوشهر بسته می‌شود

 

معاون شیلات استان بوشهر گفت: در آستانه فصل صید میگو برای جلوگیری از صدمه وارد شدن به ذخائر و زیستگاه آبزیان، طرح دریابس اجرایی می‌شود که امسال 16 تیر برای این مهم تعیین شده است.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا)؛ عباس آهنگر مقدم اظهار داشت: با اجرای این طرح، فعالیت صید و صیادی در آب های خلیج فارس تا تعیین زمان صید میگو ممنوع می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای دریابس به درخواست فعالان بخش صید صیادی انجام می‌شود تاکید کرد: با توجه به پیشنهاد جامعه صیادی و اتحادیه و تشکل‌های با مشارکت شیلات و پژوهشکده میگو«دریابس» در آستانه آغاز صید میگو در آب های استان بوشهر اجرایی می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر، تعیین زمان اجرای مطرح دریابس در آستانه فصل صید میگو دانست و افزود: این طرح در کمیته مدیریت صید استان بوشهر با حضور نماینده صیادان و اتحادیه تعاونی صیادی استان بوشهر تصمیم‌‌گیری  و بر اساس زمان تعیین شده، تا اعلام زمان صید میگو، صیادان از رفتن به دریا برای صید و صیادی منع می‌شوند.

آهنگرمقدم بیان کرد: اجرای طرح دریا بس فرصت بازسازی ذخایر، تخم ریزی برای آبزیان بارور، جلوگیری از صید غیرمجاز و آماده شدن صیادان برای فعالیت صید میگو را فراهم می‌کند.

 گشت دریایی برای آغاز صید میگو در آب‌های بوشهر

رییس بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر پژوهشکده میگو در استان بوشهر گفت: گشت‌ پایش ذخایر میگو برای تعیین ذخایر و آزادسازی صید میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر آغاز شد.

محمدجواد شعبانی با بیان اینکه طرح پایش ذخائر بررسی میگو هر ساله در دهه نخست تیرماه اجرایی می‌شود افزود: بر اساس این طرح، گشت‌های پژوهشکده میگو در استان بوشهر، با انجام سه گشت پایش، میزان ذخایر میگو را از منطقه دریایی مُطاف در جنوب تا جزیره شمالی در شمال استان بوشهر، بررسی می‌کنند.

وی با بیان این که این پایش در اعماق مختلف دریا انجام می‌شود، تصریح کرد: در این گشت‌های تحقیقاتی دریایی، ذخایر میزان میگو در اعماق کمتر از 10، 10 تا 20 و بیش از 20 متر بررسی می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه  برای‌ اجرای طرح پایش ذخائر میگو، هر بار تورکشی یک ساعت طول می‌کشد خاطر نشان کرد: هر گشت تحقیقاتی دریایی پایش میگو پنج تا شش روز به طول می‌انجامد، که پیش‌بینی می‌شود در گشت دوم بتوان میزان ذخایر  میگو در آب‌های استان بوشهر ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تعیین زمان صید میگو در آب های استان بوشهر گفت: زمانی که اندازه 70 درصد میگوهای بررسی شده بیش از 12 سانتیمتر باشد، صید میگو در آب‌های استان بوشهر آزاد اعلام می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]