امروز: چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1854
بازدید دیروز: 2255
بازدید کل: 2165482

افراد آنلاین: 4

تاريخ انتشار: 21 فروردين 1396 - 07:23

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ؛ماهی شانک زرد باله، گونه ای باارزش با خاصیت تجاری است که پژوهشکده میگوی خلیج فارس در حال تلاش برای تولید انبوه آن می باشد.

تولید ماهی شانک زرد باله در استان بوشهر

خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر؛ رییس پژوهشکده خلیج فارس بوشهر گفت: این پژوهشکده برای افزایش تولیدات آبزی پروری در کشور اقدام به کار پژوهشی برای تولید یک گونه ماهی تجاری با ارزش به نام شانک زرد باله از گونه های بومی خلیج فارس نموده است.

محمود نفیسی افزود: این گونه ماهی، بسیار بازارپسند است و طرفداران زیادی هم در ایران و هم در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد که تلاش داریم با رفع موانع تولید آن را به تکثیر انبوه برسانیم.

عضو هیئت علمی پژوهشکده خلیج فارس نیز گفت: برای تولید لارو این ماهی در گام نخست کار خود را با تخم ریزی 50 قطعه ماهی تخم ریز با اعتبار 26 میلیون تومان شروع کردیم که درهمان ابتدا به 150 هزار قطعه لارو یک روزه رسیدیم.

وحید مرشدی افزود: تولید لارو یک روزه تا معرفی آن به استخر خاکی بطور میانگین 4 ماه زمان می برد و رشد نهایی این ماهی در مدت یک سال تا یکسال و نیم است تا به وزن 300 تا 350 برسد و پس از آن قابل عرضه به بازار است.

وی اضافه کرد: قابلیت تولید در شرایط اسارت، تحمل استرس پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب، کمبود اکسیژن، شوری بالای آب، و تحمل درجه حرارت پایین در فصل سرد زمستان از ویژگی های این نوع ماهی است.

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]