امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1048
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081459

افراد آنلاین: 4

تاريخ انتشار: 27 مرداد 1395 - 08:55

به گزارش روابط عمومی شیلات استان وبه نقل از تسنیم ، مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با بیان این که بیماری لکه سفید میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر کنترل شد، گفت: ‌بیماری لکه سفید با انتقال ویروس از طریق مواد غذایی میگو و یا ورود آبزیان دریایی به استخرهای پرورشی سبب آلوده شدن مزارع پرورشی می‌شود.

پرورش‌دهندگان میگو در بوشهر تا پایان شهریور ماه محصول خود را برداشت کنند

مرتضی بحرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان این که بیماری لکه سفید میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر کنترل شده است، اظهار داشت:  بیماری لکه سفید با انتقال ویروس از طریق مواد غذایی میگو و یا ورود آبزیان دریایی به استخرهای پرورشی سبب آلوده شدن مزارع پرورشی و نابود شدن محصول می‌شود.

وی با بیان این که تاکنون 9 استخر پرورش میگو در استان بوشهر به ویروس لکه سفید میگو مبتلا شده‌اند گفت: این استخرهای پرورشی مربوط به 4 مزرعه در بویرات دیلم و شیف است که از چرخه تولید خارج شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با بیان این که گسترش بیماری لکه سفید میگو در اراضی پرورشی کنترل شده است، خاطر‌نشان کرد: بر‌اساس آزمایش‌ها، بروز این بیماری در مزرعه دیگری در استان بوشهر گزارش نشده است.

بحرانی با بیان این که پارسال بیماری لکه سفید میگو از منطقه دیلم آغاز شد، افزود: بروز این بیماری سال گذشته سبب کاهش 40 درصدی تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر شد.

وی با اشاره به کاهش 5 درصدی تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: بروز بیماری لکه سفید در اراضی پرورشی میگوی استان بوشهر تولید این محصول تاکنون 5 درصد کاهش داده است.

مدیرکل دامزشکی استان بوشهر با بیان اینکه پرورش‌دهندگان میگو در بوشهر باید از قبل فصل سرما محصول خود را برداشت کنند افزود: پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر برای جلوگیری از تلفات ناشی از بیماری لکه سفید میگو تا قبل از مهر ماه محصول خود را برداشت کنند.

بحرانی تاکید کرد: با توجه به تغییرات جوی در فصل پاییز احتمال طغیان بیماری لکه سفید میگو افزایش می‌یابد پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر باید تا قبل از مهرماه میگوی تولیدی خود را برداشت کنند.

وی با بیان این که نگرانی در زمینه شیوع بیماری لکه سفید میگو در استان بوشهر وجود ندارد گفت: تاکنون به غیر از 4 مزرعه در دیلم و شیف هیچ گزارشی از بیماری لکه سفید میگو در مزارع و استخرهای پرورشی استان وجود ندارد و جای هیچ نگرانی نیست.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]