امروز: يکشنبه 31 شهريور 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2493
بازدید دیروز: 2133
بازدید کل: 2756021

افراد آنلاین: 22

تاريخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 12:00

به گزارش روابط عمومی شیلات استان،رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان بوشهر گفت: پودر یخ دمای لازم را برای تازه و باکیفیت ماندن آبزی فراهم می‌کند.

لزوم نگهداری میگو در پودر یخ
محمدرضا عباسی با اشاره به این که چند روزی از آغاز فصل صید میگو می‌گذرد، افزود: با توجه به این‌که فسادپذیری آبزیان نسبت به دیگر فرآورده‌های خام دامی بیشتر است حفظ سرما در همه مراحل صید، حمل و نقل، فروش، خرید و نگهداری میگو ضروری است. 
وی درباره مشخصات ظاهری میگوی سالم و درجه یک هم گفت: رنگ میگوی تازه و سالم شفاف و روشن است، در حالی که میگوی کهنه و رو به فساد رنگ سروسینه، پوست و دمش به سمت سیاهی می‌رود.
 هم چنین میگوی سالم بدنی محکم دارد به‌طوری که سرو سینه، دم، پاها، آنتن‌ها و چشم‌ها محکم و متصل به‌هم هستند، اما در میگوی کهنه این اندام‌ها به‌راحتی از هم جدا می‌شوند. 
رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان بوشهر درخصوص وضعیت چشم‌ها و هم چنین بوی میگوی سالم و تازه تصریح کرد: در میگوی تازه چشم میگو براق، شفاف و محکم و همچنین میگو بوی جلبک‌های دریایی و یا آب دریا می‌دهد در حالی که در میگوی کهنه و یا فاسد تقریباً چشم‌ها از بین رفته و بدن میگو بوی تهوع‌آور و آزاردهنده‌ای دارد.
منبع: باشگاه خبرنگارن جوان

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]