امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1078
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081489

افراد آنلاین: 1

تاريخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 09:09

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،عضو هیات مدیره صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: ارزیابی پرونده خسارت دیدگان صنعت پرورش میگو در این استان در مراحل پایانی قرار دارد.

ارزیابی پرونده خسارت دیدگان پرورش میگو بوشهر در مراحل نهایی است

ابوالفضل جوادیان روز درگفت وگو با ایرنا افزود: میزان غرامت تعیین شده برای پرورش دهندگان میگو که باید از سوی صندوق بیمه بخش کشاورزی پرداخت شود 80 تا 90 میلیارد ریال است که با برطرف شدن مشکل محدودیت منابع پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: مزرعه های پرورش میگو با احراز سلامت مزرعه ها از سوی سازمان دامپزشکی کشور و استان بیمه می شود و برای بیمه کردن آنها محدودیتی وجود ندارد.
جوادیان گفت: در 10 سال گذشته بیش از 11 برابر حق بیمه دریافتی از صاحبان مزرعه های پرورش میگو در استان بوشهرغرامت از سوی صندوق بیمه بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی یادآور شد: کل حق بیمه ای که در 10 سال گذشته از سوی پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر پرداخت شده 9 میلیارد ریال است این درحالی است که در این مدت 100 میلیارد ریال غرامت به این بخش پرداخت شده است.
جوادیان گفت: با پایان ارزیابی ها و تکمیل پرونده های خسارت پرورش دهندگان میگو و تامین اعتبار غرامت خسارت دیدگان این بخش در استان بوشهر پرداخت می شود.
عضو هیات مدیره صندوق بخش کشاورزی کشور افزود: پارسال تعهد این صندوق 12هزار میلیارد ریال بود که از این میزان با وجود همه مشکلات اعتباری دولت، زمان بیمه گری و ارزیابی ها 9 هزار میلیارد ریال معادل 74.5درصد پرداخت شده است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر صندوق بیمه بخش کشاورزی کشور 3300 میلیاردریال از مجموع تعهدات سال 94 به کشاورزان بدهکار است که براساس پیگیری ها تلاش می شود که این بدهی پرداخت شود.
جوادیان افزود: براساس برنامه ریزی دولت در قانون برنامه پنجم توسعه باید 50 درصد ظرفیت تولید کشور بیمه شود که در زمان حاضر 38 تا 40 درصد این ظرفیت اجرا شده و تلاش می شود در سال پایانی برنامه و آغاز برنامه ششم دولت با تامین منابع بتواند به هدف پوشش بیمه خود برسد.
وی بیان کرد: در سال 95، دولت و مجلس در قالب تبصره 13 قانون بودجه سالجاری 13 هزار و 500 میلیارد ریال بابت حق بیمه سهم دولت بعنوان یارانه به صندوق بیمه کشاورزی تخصیص دهند.
جوادیان با اشاره به رشد قابل توجه سهم دولت در سالجاری افزود: محل تامین این منابع از ماده 10 و12 قانون مدیریت بحران است که امیدواریم دولت امکان تامین منابع در تخصیص های بعدی را داشته باشد تا بتوانیم برنامه بیمه ای خود را در این چارچوب عملیاتی کنیم.
وی با بیان این که وضعیت ریسک و خسارت محصولات و مناطق مختلف متفاوت است گفت: 153محصول و فعالیت در همه زیربخشهای کشاورزی زیر پوشش بیمه است که در زمان حاضر 85 تا 90 درصد محصولاتی که در چرخه تولید کشت می شوند بیمه پذیری آنها اعلام شده است.
جوادیان بیان کرد: در باغات 65درصد خسارت پرداختی مربوط به سرمای بهاره و یخبندان، درمحصول خرما بیشترین خسارت مربوط به خطر خشکیدگی خوشه خرما، در زراعت بیشترین خسارت پرداختی مربوط به خشکسالی و در بخش دام، طیور و آبزیان خسارتها مربوط به بیماریهای عمومی و قرنطینه ای است.
وی اظهارکرد: هر محصولی که کشاورزان متقاضی بیمه آن باشند و مسئولان بخش کشاورزی بعنوان حمایت کنندگان آن را تائید کنند برنامه بیمه پذیری آن بعنوان محصول جدید اعلام می شود و محدودیتی برای بیمه نداریم.
جوادیان گفت: در سال های اخیر با توجه به اینکه یارانه دولت به بیمه بخش کشاورزی با مشکل مواجه شده است طبیعی است که در این قسمت سیاست انبساطی نداریم ولی به عنوان عامل محدود کننده نیز نیست.
وی درباره باغات نخیلات در استان بوشهر افزود:50 درصد سطح زیر کشت نخیلات بیمه شده و 100 تا 120 میلیارد ریال غرامت مشمول آنان شده که بزودی پرداخت می شود.

 

منبع : ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]