امروز: چهارشنبه 03 بهمن 1397

سال 1397

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 477
بازدید دیروز: 2633
بازدید کل: 1837511

افراد آنلاین: 6

تاريخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 08:17

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به منظور بررسی آخرین وضیعت کارخانجات تولید خوراک آبزیان، توانمندی تولید،کیفیت خوراک و... ، با دعوت از بیش از 32 کارخانه فعال با ظرفیت اسمی بیش از 800هزار تن در یک شیفت کاری، نشست تخصصی فوق در محل سازمان شیلات ایران برگزارشد.

نشست تخصصی صاحبان صنایع تولید خوراک آبزیان با معاون توسعه آبزی پروری شیلات ایران

این نشست با حضور دکتر حقیقی قائم مقام سازمان و مجری پروژه پرورش ماهی در قفس و کارشناسان قفس،  عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری، مدیران کل، کارشناسان معاونت توسعه آبزی پروری، گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار، قربانزاده مدیر کل دفتر برنامه و بودجه،  موافق قدیری رییس هیئت مدیره انجمن صنایع تولید کنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان و حضور تعدادی از مدیران عامل و کارشناسان کارخانجات خوراک آبزیان ( عمده تولید کنندگان ) تشکیل شد.

ابتدا پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید، عبدالحی، ضمن خوش آمدگویی، تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان، به اهمیت و جایگاه مهم خوراک آبزیان، نقش آن در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مزرعه، دیدگاه ها وسیاست های شیلات پرداخت و در خصوص روند ارتقای بهره وری،کاهش قدر مطلق ضریب تبدیل خوراک، حفظ یا کاهش هزینه های تولید ضمن ارتقای کیفیت خوراک آبزیان و تعامل سازنده و همکاری تنگاتنگ با حلقه های تولید، توضیحات مبسوطی ارایه نمود.

در ادامه موافق قدیری،توضیحات کاملی از نقش و اهمیت خوراک آبزیان بیان نموده و   اعلام کرد که این آمادگی وجود دارد که هر نوع همکاری فی مابین سازمان شیلات ایران، تولید کنندگان خوراک آبزیان و انجمن صنایع تولید کنندگان خوراک آبزیان صورت گیرد. دکتر حقیقی، ضمن خوش آمد گویی و تقدیر و سپاسگزاری از تشکیل این جلسه، روند توسعه آبزی پروری در سیستم های پرورش ماهی در محیط های محصور(  قفس - پن، در منابع آبی دریایی و آب های داخلی- پشت سدها و... ) را تبیین نموده و به نقش خوراک آبزیان در اقتصادی تر کردن تولید ماهی در قفس پرداختند و در بخش دیگری ازسخنان خود تاکید نمود. در راستای اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی، حفظ و ارتقای کیفیت خوراک آبزیان،به  میزان تولید ماهی  در قفس و به میزان خوراک مورد نیاز اشاره نمود. وی تاکید کرد که از توانمندی، دانش و سرمایه گذاری صورت گرفته در داخل کشور به منظور تولید خوراک آبزیان حداکثر بهره برداری صورت گیرد و تاحد امکان و در صورت برآورده شدن نیاز های آبزیان پرورشی با تولیدات داخلی خوراک، ازانجام واردات خوراک خودداری شود و از خروج ارز جلوگیری شود .

آن گاه تولید کنندگان خوراک آبزیان به توانمندی کارخانجات داخلی، حجم سرمایه گذاری، پتانسیل های بالقوه و بالفعل تولید، ضرایب تبدیل مناسب، عدم افزایش قیمت خوراک در مقایسه با افزایش قیمت نهاده های اولیه و هزینه های تولید، کیفیت مناسب و مطلوب خوراک، رضایت مندی نسبی مصرف کنندگان خوراک و... پرداخته و اعلام آمادگی کردند در صورت وجود بازار تقاضا به هر میزان و با هر کیفیتی ( توان تولید بیش از 2 میلیون تن) نسبت به تولید خوراک اقدام نمایند. در پایان مدعوین و شرکت کنندگان به توانمند سازی آبزی پروران از نظر ارتقای توان تولید، توجه ویژه سازمان شیلات به بازار آبزیان، تامین نقدینگی آبزی پروران، برنامه ریزی تامین نهاده های اولیه و اصلی( آرد ماهی، سویا و... ) و برگزاری ادامه دار مرتب این جلسات با حضور مدیران عالی سازمان و بازدید از کارخانجات تولید کنندگان خوراک آبزیان اشاره و تاکید مجدد نمودند.

 

تصاویر :

 نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]