امروز: يکشنبه 01 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1034
بازدید دیروز: 2972
بازدید کل: 2154352

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 13:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان شیلات ایران ؛ برای نخستین‌بار به‌عنوان روز آبزی‌پروری ایران و نروژ نام‌گذاری شد که به این بهانه، شش شرکت بزرگ نروژی در همایشی که باحضور شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاران ایرانی در بخش آبزی‌پروری به‌ویژه پرورش ماهی در قفس ترتیب داده شده بود، شرکت کردند

.

  روز پنج شنبه مورخ 94/12/13 سالن همایش‌های سازمان شیلات ایران شاهد حضور شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاران ایرانی در بخش آبزی‌پروری به‌ویژه پرورش ماهی در قفس بود
انتقال تکنولوژی‌ روز پرورش ماهی در قفس از نروژ به ایران

بعد از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها، شرکت‌های خارجی بسیاری برای حضور در کشور لحظه‌شماری می‌کنند. طی مدت کوتاهی که از اجرای برجام می‌گذرد، سرمایه‌گذاران زیادی در قالب هیأت‌های چندنفره دولتی و خصوصی به ایران آمدند تا ضمن آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی، در مناسبات تجاری با بازرگانان ایرانی تعامل داشته باشند.

در این راستا برای نخستین‌بار به‌عنوان روز آبزی‌پروری ایران و نروژ نام‌گذاری شد که به این بهانه، شش شرکت بزرگ نروژی در همایشی که به همین مناسبت ترتیب داده شده بود، شرکت کردند. آکوا گروپ، آکوالاین، اسکرتینگ، فارماک، بوت سرویس و آکوا پلانیوا از شرکت‌هایی بودند که در این همایش حضور پررنگی داشته و مقاله‌هایی را به زبان انگلیسی قرائت کردند.

از اهداف این نمایش می‌توان به ورود تکنولوژی، ماشین‌آلات و تجهیزات آبزی‌پروری نروژ به ایران و آشنایی سرمایه‌گذاران ایرانی با همکاران خارجی اشاره کرد که این مورد آخر به تازگی در قالب برگزاری فستیوال‌های مختلف در بخش‌های گوناگون صنعتی و تجاری در ایران برگزار می‌شود.

نروژ با پنج میلیون نفر جمعیت، سالانه بیش از یک میلیون و 300 هزار تن انواع آبزی تولید می‌کند که گفته می‌شود درآمد دوم این کشور بعد از نفت، درآمدهای شیلاتی است؛ کشوری که حداقل روزانه چهار میلیون بشکه نفت نیز به کشورهای مختلف صادر می‌کند.

البته شایان ذکر است نروژ، بزرگ‌ترین سازندگان تجهیزات و ادوات شیلاتی دنیا را در اختیار داشته و کارشناسان این کشور بعد از تحقیقات گسترده‌ای که در نقاط مختلف ساحلی ایران انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که ایران با 3 هزارکیلومتر خط ساحلی در شمال و جنوب، بیش از یک میلیون تن. برای پرورش آبزیان در قفس دارای پتانسیل‌های فراوانی است که حتی در برخی موارد سطح بالاتری از نروژ دارد و ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن ماهی بر اساس مطالعات صورت گرفته را دارد می باشد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]