امروز: چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1881
بازدید دیروز: 2255
بازدید کل: 2165509

افراد آنلاین: 3

تاريخ انتشار: 03 بهمن 1394 - 12:00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیلات استان بوشهر؛ قائم مقام شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی درقفس گفت: ترویج صنعت پرورش ماهی درقفس از سیاست های مهم شیلات ایران است و برهمین اساس تا پایان برنامه ششم توسعه پیش بینی می شود 200 هزار تن ماهی درقفس در کشور تولید شود.

سیف الله حقیقی روزچهارشنبه 30 دی ماه درگفت وگو با ایرنا دربوشهر افزود: پارسال 123 تن ماهی درقفس درکشور تولید و امسال نیزتولید چهار هزار تن پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: با فراهم کردن زیرساخت های لازم برای صنعت پرورش ماهی در قفس انتظار می رود تا پایان سال 95 میزان تولید به 10 هزار تن برسد.
حقیقی اظهار کرد: براساس تمهیدات صورت گرفته از سوی شیلات ایران و وزارت جهاد کشاورزی در افق 1404 میزان تولید پرورش ماهی در قفس باید به 400 هزار تن برسد.
مجری طرح پرورش ماهی در قفس گفت: فراهم کردن بخشی از زیرساخت های صنعت پرورش ماهی در قفس برعهده دولت است ولی عمده سرمایه گذاری در دریا باید از سوی بخش خصوصی تامین شود.
وی تاکید کرد: با توجه به محدویت منابع دریایی ترویج صنعت آبزی پروری دریایی برای جبران برداشت های بی رویه از دریا ضروری است.
حقیقی با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر درآبزی پروری گفت: قرار است برنامه پرورش ماهی در قفس در همه استان های ساحلی به ویژه دراستان بوشهر آغاز شود.
وی با بیان اینکه ایران در بخش پرورش ماهی در قفس از دنیا عقب است اظهارکرد: برنامه پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر باید به عنوان محور اساسی در رونق بخش اشتغال دنبال شود.
حقیقی گفت: با توجه به این که از سوی صندوق توسعه ملی تنها برای کشت های گل خانه ای و پرورش ماهی در قفس اعتبار تخصیص می دهد باید از این فرصت در مسیر توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس استفاده شود.
وی یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور و وجود بیش از شش هزار کیلومتر ساحل توسعه و تقویت زیرساخت های پرورش ماهی در قفس ضروری است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]