امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2186
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666356

افراد آنلاین: 21

تاريخ انتشار: 04 مرداد 1399 - 10:27

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ،اتاق بازرگانی ایران، شغل‌های کشاورزی، جنگل داری و شیلات، صنعت(ساخت) و حمل و نقل و انبارداری را جزو مشاغلی اعلام کرد که کمترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند.

شیلات دربین شغل هایی که کمترین آسیب رااز کرونا داشتند

 اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی شغل‌هایی پرداخته که از کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند یا بنا به ماهیت خود، چندان در زمان شیوع این ویروس با مشکل و محدودیت مواجه نشده‌اند.
 در این گزارش آمده است: با شیوع جهانی ویروس کرونا، بسیاری از کشورها و دولت‌ها به منظور کاهش سرعت این بیماری و افزایش توان کادر درمان در مقابله با آن، اقدام به ایجاد قرنطینه و محدودیت‌های اجتماعی کردند و به دنبال آن، فعالیت بسیاری از کسب و کارها یا محدود و ممنوع شد یا با تغییرات جدی ادامه پیدا کرد.  
براساس این گزارش، هرچند در حال حاضر بسیاری از دولت‌ها یا با کاهش سرعت شیوع ویروس یا با هدف مقابله با ضربه‌های اقتصادی حاصل از آن، اقدام به بازگشایی مجدد کسب و کارها کردند اما بررسی نشان می‌دهد که تعدادی از شغل‌ها و حوزه‌های کاری در زمان شیوع کرونا، آسیبی جدی دیده‌اند.
 اتاق بازرگانی در گزارش خود آورده است: بر مبنای جدیدترین تحقیقات صورت گرفته، امکان ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در محیط‌های کاری است. به این معنا که در هر محیط پس از بازگشایی دوباره کسب و کارها تا چه حد امکان حفظ فاصله اجتماعی و کاهش خطر ابتلا وجود دارد.  بر این اساس، کسب و کارهای فعال در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و حمایت اجتماعی، مدیریت عمومی، خدمات اقامتی و غذایی، هنر، سرگرمی و تفریح، تجارت خرده فروشی و خدمات اجتماعی بیشترین آسیب را از شیوع کرونا دیده‌اند و با توجه به اینکه در انجام بسیاری از این فعالیت‌ها امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد، حتی در زمان بازگشایی‌ها، اقبال از آنها بالا نبوده است.
 اتاق بازرگانی در گزارش خود قید کرده: خدمات آموزشی، املاک و مستغلات، ساخت و ساز، خدمات آب، برق و گاز، امور مالی و بیمه، خدمات اداری و علمی و آمار و اطلاعات دیگر بخش‌هایی هستند که در طیف شغل‌های آسیب دیده از کرونا، در میانه قرار می‌گیرند.
 بر اساس این گزارش، در میان شغل‌هایی که کمترین آسیب را دیده‌اند، کشاورزی، جنگل‌داری و شیلات، صنعت(ساخت) و حمل و نقل، انبارداری قرار گرفته‌اند. این شغل‌ها با توجه به اینکه امکان ارتباط مستقیم و مواجهه رودررو با افراد در آنها بسیار پایین است، جزو شغل‌های کم ریسک به شمار رفته و در زمان شیوع کرونا، آسیب چندان زیادی در مقایسه با سایر بخش‌ها ندیده‌اند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]