امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2111
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666281

افراد آنلاین: 22

تاريخ انتشار: 25 تير 1399 - 08:02

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های جایگاهای پرورش میگو گفت: با توجه به نقش شهرک شیلاتی رودشور ۳۶۰۰ هکتاری در تحقق جهش تولید این پروژه امسال تکمیل و سال آینده وارد چرخه تولید می‌شود.

عبدالکریم گراوند صبح امروز در بررسی روند مشکلات سایت‌های پرورش میگو در گناوه با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم تولیدی، اشتغال‌زایی و اقتصادی استان بوشهر پرورش آبزیان است اظهار داشت: در این راستا حمایت‌های ویژه‌ای از سرمایه‌گذاران در این حوزه می‌شود.

وی، با اشاره به بررسی وضعیت سایت پرورش میگو شیف غربی افزود: این سایت پرورشی دارای مشکلاتی است اما تلاش می‌شود مشکلات این مرکز تولیدی و اشتغال‌زایی برطرف و به سرمایه‌گذاران واگذار شود.

گراوند با اشاره به شهرک پرورش میگوی شیف به مساحت 4 هزار هکتار خاطرنشان کرد: این مرکز پرورش میگو یکی از بزرگترین شهرک‌های شیلاتی است که برای  توسعه زیرساخت‌های آن حمایت‌های ویژه از سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی با اشاره به پروژه سایت پرورش میگوی "بامداد شیف" خاطرنشان کرد: این سایت به مساحت 870 هکتار کار زیرساخت‌های آن در بخش‌های کانال آبرسانی و برق‌رسانی از سوی بخش خصوصی انجام شده و دولت کمکی در این سایت نداشته و این نشان می‌دهد اگر از مردم دعوت شود می‌توان از ظرفیت‌ها بهتر بهره جست.

استاندار بوشهر با تاکید بر رونق بخشی سایت‌های پرورش میگو با مشارکت مردم بیان کرد: در سال جهش تولید یکی از ظرفیت‌های مهمی که در سواحل استان بوشهر می‌تواند در تحقق این شعار نقش آفرینی کند پرورش آبزیان از جمله میگو است.

گراوند شهرک شیلاتی رود شور را یکی از پروژه‌های مهم در امر پرورش میگو دانست و افزود: خوشبختانه این شهرک دارای 3هزار و 600 هکتار و یکی از شهرک‌های بزرگ کشور در امر پرورش آبزیان به ویژه میگو است.

وی به توسعه زیرساخت‌های شهرک شیلاتی رود شور گناوه پرداخت  و  تصریح کرد: این شهرک در سال 1397 واگذاری آن به بخش خصوصی در سفر رئیس جمهور به استان بوشهرآغاز شد و در یکسال گذشته با تلاش بخش خصوصی کارهای مهمی در توسعه زیرساخت‌های آن انجام شده است.

استاندار بوشهر کمک به طرح برق‌رسانی به شهرک شیلاتی رود شور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با حمایت‌های ویژه، خوش‌بین هستیم که امسال این شهرک شیلاتی تکمیل شود.

گراوند با اشاره به پیشرفت 75 درصد کانال‌های آبرسانی شهرک شیلاتی رود شور گفت: امیدواریم تا اوایل آبان خط موقت برقرسانی و شبکه داخلی آن  انجام شود و سال آینده این  شهرک شیلاتی زیر کشت رود.

وی با اشاره به اینکه سال آینده شهرک شیلاتی رود شور وارد چرخه تولید می‌شود افزود: این پروژه امسال تکمیل و سال آینده وارد چرخه تولید می‌شود.

گراوند بیان کرد: این مرکز پرورش میگو از نمونه‌های جهش تولید در استان بوشهر است که راه اندازی آن می‌توان شاهد افزایش تولید، ایجاد شغل و استفاده بهتر از دریا بود.

استاندار بوشهر با تاکید بر کمک مسئولان دستگاه‌های اجرایی و ادارات درتکمیل زیرساخت‌های شهرک شیلاتی رود شور افزود: ان‌شالله مسئولان اداره‌ها کمک کنند که مانعی پیش ‌روی این طرح قرار نگیردتا بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد چرخه تولید و فعالیت شود.

منبع : تسنیم - گناوه


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]