امروز: چهارشنبه 18 تير 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 503
بازدید دیروز: 4234
بازدید کل: 3506309

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 08 تير 1399 - 08:44

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: باتوجه به تمهیدات انجام شده امسال چهار هزار تن ماهی پرورشی در قالب ۲۸ قفس در دریا در این استان تولید می‌شود.

تولید 4 هزار تن ماهی درقفس در استان بوشهر

حامد رضایی پیش از ظهر روز پنج شنبه 5 تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارسال با توجه به ذخیره‌سازی خوب  انجام‌شده پیش‌بینی تولید ۴۰۰ تن ماهی در قفس شده بود اما در زمان‌برداشت بخشی از این تولید از بین رفت و تنها ۱۰۰ تن برداشت شد.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان بوشهر افزود: ماهی سیباس آسیایی گونه پرورش‌یافته در قفس‌های نصب‌شده در دریاست و این‌گونه شناخته‌شده در دنیا بازار بسیار خوبی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و اروپا دارد.

رضایی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس یکی از طرح‌های شاخص وزارت جهاد کشاورزی است که با توجه به اشتغال و صرفه اقتصادی که دارد در سال جهش تولید از اولویت‌های این وزارتخانه است. در چند سال گذشته نگاه شیلات درزمینهٔ توسعه آبزی‌پروری تنها به میگو معطوف نشده بلکه در این زمینه به انواع فعالیت‌های این بخش توجه دارد که پرورش ماهی در قفس ازجمله آن است.

وی تأکید کرد: هرچند ممکن است بهره‌برداری از طرح‌های ساحل و خشکی زمان‌بر باشد اما در پروژه پرورش ماهی در قفس تنها با گرفتن یک مجوز می‌توان در کمتر از ۶ ماه به تولید رسید بر همین اساس در سال جهش تولید حمایت از پروژه پرورش ماهی در قفس می‌تواند فرصت مناسبی برای لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب در این خصوص باشد.

 رضایی ادامه داد: تاکنون در استان بوشهر ۵۹ مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۶۲ هزار تن ظرفیت اسمی تولید صادرشده که  تلاش می‌شود با اجرای طرح‌های مختلف به این برنامه رسید هرچند در زمان حاضر استان از این برنامه عقب است اما تلاش می‌شود در آینده نزدیک به ۳۰ درصد این ظرفیت دست پیدا کرد.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات بوشهر بیان کرد:  در سال 97 اعتبارات چهاردرصدی، در 98 اعتبار هشت‌درصدی برای فعالیت آبزی‌پروری وجود داشت  و امسال در سال جهش تولید که می‌طلبد حجم سرمایه‌گذاری در این صنعت بیشتر باشد سود تسهیلات پرداختی 12.5 درصد پیش‌بینی‌شده که این امر هیچ سنخیتی با جهش تولید ندارد.

رضایی گفت: هرچند سرمایه‌گذاری در صنعت پرورش ماهی در قفس در مدت‌زمان کمتری بازمی‌گردد اما حجم سرمایه‌گذاری در این صنعت بالاست و نیاز به تأمین اعتبار دارد به همین دلیل حمایت بیشتر از این صنعت ضروری است.

وی با بیان اینکه تأمین نشدن اعتبار ارزان‌قیمت ازجمله مشکلات این صنعت به شمار می‌رود، اضافه کرد: جانمایی‌ها در طرح پرورش ماهی در قفس مناسب نیست و در فاصله دوری از ساحل جانمایی شده  که این امر امکان سرمایه‌گذاری را سخت کرده و نیاز است قفس‌ها در فاصله نزدیک‌تری به ساحل جانمایی شوند.

منبع : فارس


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]