امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2308
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666478

افراد آنلاین: 15

تاريخ انتشار: 26 خرداد 1399 - 08:20

معاون وزير و ریيس سازمان شيلات ايران با حضور در برنامه تلويزيوني " رويش" از شبكه آموزش صدا و سيماي جمهوري اسلامي در تاريخ 24/3/99  به بيان توانمندي هاي حوزه شيلات و آبزيان پرداخت.

پيش بيني توليد 200 هز ارتن ماهي در قفس در پايان برنامه ششم توسعه
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر خون ميرزايي اظهار داشت: شيلات ايران داراي دو دسته فعاليت اصلي و اساسي «صيد و آبزي پروري» است. در حوزه صيد و صيادي، درياي خزر، درياي عمان، خليج فارس و اقيانوس هند، چهار محدوده اي است كه ناوگان صيادي اين سازمان فعاليت مي كند.
وي افزود: در حوزه آبزي پروري با توجه به وجود رشته كوه هاي البرز، زاگرس، سهند، سبلان و تفتان و ساير رشته كوه هاي داخلي كشور و آب هاي جاري كه در دامنه آنها مي باشد، آبزي پروري با استفاده از آب شيرين انجام مي شود اما با توجه به اينكه آبزيان متنوعي در كشور قابليت پرورش دارند و مي توانند در آب هاي لب شور و شور هم پرورش يابند، در سال هاي اخير، آبزي پروري در استان هاي داخلي كه از آب لب شور و شور برخوردارند توسعه پيدا كرده است، به خصوص اين امر در استان هايي كه ظرفيت پرورش ماهي تيلاپيا را دارند، توسعه خواهد يافت.
رئيس سازمان شيلات ايران با اشاره به اين كه رويكرد اخير سازمان شيلات، توسعه پرورش ماهي در دريا و قفس هاي دريايي است، گفت: در پايان برنامه ششم توسعه 200 هزار تن و در افق برنامه، 400 هزار تن توليد ماهي در قفس  برنامه ريزي شده است.
دكتر خون ميرزايي تصريح كرد: مطابق تكليف برنامه ششم توسعه، يك افزايش سنواتي داريم كه بر اساس آن، در سال 1399، ميزان 1 ميليون و 374 هزار تن توليد، بر اين سازمان تكليف شده است.
وي افزود: سازمان شيلات، علاوه بر توليد سال 1399 كه براساس برنامه متعهد شده است با استفاده از فرصتي كه با توجه به سال جهش توليد فراهم شده است، دو برنامه جهش توليد هم به وزارت متبوع ارائه كرده است كه متناسب با تامين نهاده ها و نيازمندي هاي بخش توليد از جمله تسهيلات مناسب، ارز، بازاريابي و بازارسازي تحقق خواهد يافت.
دكتر خون ميرزايي اظهار اميدواري كرد كه تلاش مي كنيم اين سناريوها را محقق كنيم. در سناريوي برتر بيش از 24 هزار اشتغال جديد و بيش از 290 هزار تن توليد آبزيان برنامه ريزي شده است كه براي تحقق اين هدف 12 هزار ميليارد تومان تسهيلات پيش بيني شده است.
معاون وزير جهادكشاورزي در ارتباط با صادرات و بازارهاي خارجي محصولات شيلاتي اظهار داشت: يكي از نقاط قوت فعاليت هاي شيلاتي و زنجيره هاي شيلاتي، بازرگانان متخصص و خوش نام ما در سراسر دنيا هستند كه از اعتبار و نام فرآورده هاي ايران، خاويار ايران و انواع ماهيان صيد شده، پرورشي و ميگوي پرورشي ما بخوبي دفاع كردند و بازارهاي ما را در دنيا توسعه دادند. هم چنين پيرو پيگيري هاي موثر وزارت جهادكشاورزي و وزارت امور خارجه به دنبال سفرهاي مقامات عالي كشور به كشورهايي از جمله چين، موانع صادرات محصولات شيلاتي تا حدودي بر طرف شد و در نتيجه ي توسعه بازارهاي خارجي، محصولات شيلاتي ما به قاره ها و كشورهاي مختلف صادر مي شود.
دكتر خون ميرزايي با اشاره به نقش تامين نهاده ها در توليد و پرورش آبزيان اظهار داشت: ضريب تبديل غذايي از عوامل مختلفي پيروي مي كند كه فرمول غذا يكي از اين عوامل است و كيفيت نهاده هايي كه براي خوراك آبزيان مورد استفاده قرار مي گيرد بسيار مهم است.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]