امروز: شنبه 29 شهريور 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 544
بازدید دیروز: 3682
بازدید کل: 3834207

افراد آنلاین: 17

تاريخ انتشار: 21 خرداد 1399 - 08:32

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز پرورش میگو در استخرهای ساحلی استان بوشهر گفت: امسال 2.1 میلیارد قطعه بچه میگو در این استخرها پرورش داده می‌شود که تاکنون ۳۲۰ میلیون قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

۳۲۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر،با اشاره به فعالیت پرورش آبزیان در استان بوشهر اظهار داشت: همجواری این استان در کنار آب‌های خلیج فارس ظرفیت مهمی در پرورش آبزیان از جمله میگو و ماهی را فراهم کرده است.

وی  اراضی پرورش میگو در سواحل استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: افزون بر شش‌ هزار 140 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر امسال به امر پرورش میگو اختصاص یافته است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه این اراضی پرورش میگو در 344 مزرعه مستقر است خاطرنشان کرد: امسال 2.1 میلیارد قطعه بچه میگو در این استخرها پرورش داده می‌شود که تاکنون 320 میلیون قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

اشرف پیش‌بینی تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر را  29 هزار تن دانست و گفت: سال گذشته 21 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید شد که با توجه به سال جهش پیش‌بینی تولید 29 هزار تن میگو در استان بوشهر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: استان بوشهر به سبب داشتن ظرفیت‌های مهم آبزی‌پروری به‌ویژه در حوزه میگو این استان را به قطب تولید میگوی پرورشی در کشور تبدیل کرده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر خاطرنشان کرد: امسال در مراکز 15گانه تکثیر بچه میگو 3 میلیارد قطعه بچه میگو  تولید می‌شود که  نیاز استخرهای پرورشی تامین و بخشی هم به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]