امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2222
بازدید دیروز: 4567
بازدید کل: 3352207

افراد آنلاین: 18

تاريخ انتشار: 22 ارديبهشت 1399 - 11:30

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، 2 میلیارد قطعه بچه میگو برای پرورش در مراکز تکثیر استان بوشهر تولید شد .

 

خبرهای شیلاتی

  2میلیارد قطعه بچه میگو برای پرورش در مراکز تکثیر استان بوشهر تولید می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی ۱۵ مرکز تکثیر پرورش میگو در استان بوشهر گفت: در این ۱۵ مرکز بیش از 2 میلیارد قطعه بچه میگو برای ذخیره سازی در استخرهای پرورشی تولید می‌شود.

 

علی بازدار به روابط عمومی شیلات بوشهر گفت، از آغاز فعالیت پرورش میگو در استان بوشهر خبر داد و با بیان اینکه امسال مساحت این اراضی زیرکشت افزایش یافته است اظهار داشت : سال قبل ۲۱ هزار تن میگوی پرورشی در ۵ هزار و ۱۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر پرورش، تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر سطح اراضی پرورش میگو امسال را شش‌هزار و ۱۴۰ هکتار دانست و بیان کرد:پیش بینی می‌شود امسال بر اساس سیاست‌های تدوین شده در سال جهش تولید، میگوی پرورشی استان بوشهر به ۲۹ هزارتن افزایش یابد.

 

بازدار از افزایش مزارع پرورش میگو از ۳۰۵ به ۳۴۴ مزرعه خبر داد و بیان کرد : بیش از ۶۰ درصد میگوی کشور در این استان تولید می‌شود که بر اساس برنامه‌ چشم‌انداز این میزان در سال‌های پیش‌رو به ۱۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

 

تجلیل از کارگران شیلات بوشهر در آستانه روز جهانی کارگر

 

از کارگران شیلات بوشهر در آستانه روز جهانی کارگر با تقدیم هدایای نقدی تجلیل به عمل آمد

علی بازدار مدیرکل شیلات بوشهر طی پیامی تولید محصولات شیلاتی و عرضه آن به بازارهای داخلی و خارجی را مرهون تلاش کارگران شریف این عرصه دانست و از خدمات آنان تقدیر کرد.

سابقه حضور نیروهای کارگری در شیلات بوشهر به دهه ۴۰ برمیگردد که شیلات تحویل گیری , بسته بندی و نگهداری صید را در انحصار خود داشت و با اخذ قرارداد با شرکتهای خارجی , صید شناورهای ایرانی را در دریا به کشتی های تحت اجاره این شرکتها تحویل میداد. در آن زمان نیروی کار این شرکتها را کارگران ایرانی تشکیل میدادند.

بعدها و با انتقال این فعالیت به خشکی باز هم فعالیت انها در مراکز فرآوری دولتی ادامه یافت , اما در سال ۱۳۷۲ و با اجرای برنامه خصوصی سازی , کلیه کارگاههای متعلق به شیلات واگذار و از نقش این نیروها در مراکز دولتی نیز کاسته شد بطوریکه از آن زمان تاکنون هیچ نیروی کارگری جدید در شیلات بوشهر جذب نشده است.

اکنون تنها ۱۲ نیروی کارگری در شیلات مشغول به فعالیت هستند که طی ۲ سال آتی همه آنها بازنشسته خواهند شد.

 

 

خسارت تند باد شدید به سقف سایبان بندر صیادی رستمی

 

رئیس گروه بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر گفت :تند باد شدید امروز موجب وارد شدن خسارت جدی به سقف سایبان بندر صیادی رستمی شده است.

 

بیژن ساسانی پور گفت :شدت تند باد بحدی بود که بیش از ۲۰ پانل ۱۲ متری از سقف جدا و به روی شناورهای مستقر در حوضچه فرو ریخته و موجب خسارت ۳ میلیارد ریالی در بندر شده است.

ساسانی پور ادامه داد: قبلاً نیز جهت ترمیم سایبان بندر پیگیری شده است, اما نهایتاً موفق به تامین ۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی شدیم که این اعتبار کفاف بخش کوچکی از کار هم نمیدهد.

 

وی از عدم توجه تعاونی ها به مشارکت مالی جهت رفع مشکلات این حوزه گلایه کرد و افزود:در حالیکه از مجموع ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار استانی سال ۹۸ تنها ۲.۶ میلیارد ریال تخصیص یافته و رایزنی و پیگیری های به عمل آمده خصوصاً با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بدلیل محدودیت منابع مالی نتیجه مطلوبی نداشته,جا دارد که تعاونیها حساسیت بیشتری به مشارکت در این زمینه داشته باشند تا شاهد اتفاقاتی از این نوع نباشیم.

بجز بندر صیادی رستمی , بندر صیادی جلالی بندر دیگری است که سایبان آن نیازمند تعمیر اساسی است.

 

 

 

بسته‌های معیشتی بین ملوانان و صیادان دیلم توزیع شد

 

توزیع بسته‌های معیشتی درقالب رزمایش سراسری کمک مومنانه بین  ملوانان و صیادان آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا در شهرستان دیلم در آئینی همزمان با بزرگداشت هفته کار و کارگر روز چهارشنبه آغاز شد.

۵۰۰ بسته کمک معیشتی شامل روغن، ماکارونی، حبوبات و رب گوجه فرنگی در بین ملوانان و صیادان آغاز شده است.

 

 

 

برچسب ها:
خبرهای , شیلاتی

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]