امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2139
بازدید دیروز: 4567
بازدید کل: 3352124

افراد آنلاین: 16

تاريخ انتشار: 08 ارديبهشت 1399 - 07:56

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات استان بوشهر پرورش ماهی در قفس را یکی از طرح‌های مهم در عرصه آبزی‌پروری دانست و گفت: در راستای توسعه طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس امسال ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری اختصاص یافته است.

۲۳ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری برای پرورش ماهی در قفس استان بوشهر اختصاص یافت

وجود 930 کیلومتر مرزدریایی استان بوشهر با خلیج فارس ظرفیت مهمی برای اجرای طرح‌های پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو را فراهم کرده است که تحقق این مهم در عرصه تولید، اشتغال و صادرات نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

بر اساس آمارهای موجود بیش از 60 هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر ظرفیت ایجاد زیرساخت برای پرورش ابزیان دارد که تاکنون زیرساخت افزون بر 10 هزار هکتار آن برای اجرای طرح‌های پرورش آبزیان فراهم  شده است.

واگذاری 7500 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو به سرمایه گذاران

از  10 هزار هکتار از زمین‌های ساحلی این استان به پرورش میگو  7 هزار و 500 هزار هکتار آن برای  اجرای طرح‌های پرورش میگو به سرمایه گذاران واگذار شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه عملیات پرورش میگو هر ساله از اوایل اردیبهشت با تولید بچه میگو از مراکز تکثیر آغاز می‌شود اظهار داشت: امسال 15 مرکز تکثیر برای تولید بچه میگو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وارد عرصه فعالیت شده‌اند و تاکنون هیچ مشکلی در تولید بچه میگو نداشته‌اند.

علی بازدار از تولید 3 میلیارد قطعه بچه میگو از مراکز تکثیر بچه میگو 15گانه استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این میزان بچه میگوی تولیدی  بیش از 90 درصد آن نیاز پرورش دهندگان این ابزی در استان تامین می‌کند و مابقی به دیگر استان‌ها که در امر پرورش میگو فعالیت می‌کنند ارسال می‌شود.

وی از افزایش مزرعه پرورش میگو در استان خبر داد و بیان کرد: سال قبل 305 مزرعه پرورش میگو در استان بوشهر فعال بود که امسال این مزارع به 344 مزرعه میگو افزایش یافته است.

29 هزار تن میگوی پرورشی تولید می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه سال گذشته از 5100 هکتار اراضی پرورشی 21 هزار تن میگوی پرورشی تولید شد افزود: امسال بر اساس برنامه‌ریزی و بر اساس جهش تولید، اراضی پرورشی به شش‌هزار و 140 هکتار افزایش یافته که تولید 29 هزار تن میگوی پرورشی می‌شود.

بازدار افزایش هزینه‌ها، تأمین نقدینگی برای خرید نهاده‌های مورد نیاز از جمله بچه و غذای میگو را از جمله مشکلات پرورش دهندگان در استان بوشهر دانست و افزود: تولید میگوی پرورشی بر اساس برنامه‌ریزی در افق بلند مدت به 100 هزار تن در سال افزایش می‌یابد که در این راستا تکمیل مجتمع پرورش دلوار 3 و شهرک شیلاتی بندر ریگ مورد توجه قرار دارد.

 استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی در کشور است که بیش از 60 درصد میگوی کشور در این استان تولید می‌شود.

پرورش ماهی در قفس یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر است

مدیرکل شیلات استان بوشهر از صدور 42 مجوز پرورش ماهی در قفس برای این استان خبر داد و افزود: سال گذشته 1200 تن ماهی پرورشی سی‌باس در استان بوشهر تولید شد.

بازدار با تاکید بر پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس تصریح کرد: تولید ماهی در قفس  تا سال 1400 به 8500 تن و  سال بعد از آن به 10 هزار و 500 تن افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس گفت:  در راستای توسعه طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس امسال 23 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری اختصاص یافته است.

افزایش تولید ماهی پرورش در قفس در استان بوشهر به 50 هزار تن تا پایان برنامه ششم

مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  تولید ماهی پرورش در قفس در استان بوشهر تا پایان برنامه ششم به ظرفیت 50  هزار تن می‌رسد.

بازدار با اشاره به اینکه میزان تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر سال گذشته به 1200 تن رسید افزود: در این راستا  انتقال تکنولوژی تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

از جمله اقدامات صورت گرفته  در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی در استان ساحلی بوشهر ، طرح پرورش ماهی در قفس است که حمایت ویژه از سرمایه‌گذاران در این عرصه ویژه تخصیص تسهیلات بانکی ارزان‌ قیمت امری مهم و ضروری است.

منبع : تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]