امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2068
بازدید دیروز: 4567
بازدید کل: 3352053

افراد آنلاین: 19

تاريخ انتشار: 08 ارديبهشت 1399 - 07:16

معاون صید و بنادرماهیگیری شیلات ایران گفت: ساماندهی شناورهای صیادی با توجه به حضور شناورهای غیرمجاز دربرخی از بنادر، در اولویت قرار دارند.

شناورهای صیادی در کشور ساماندهی می شوند

وی بیان کرد: برنامه توسعه بهره‌برداری از ذخایر فانوس ماهیان از جمله برنامه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان شیلات است که اشتغال مستقیم و غیرمستقیم قابل توجهی را نصیب کشور می‌کند.

معاون صید و بنادرماهیگیری شیلات ایران اظهار کرد: اصولاً ذخیره فانوس‌ماهی فقط در دریای عمان و در اعماق بیش از ۲۰۰ متر صورت می‌گیرد که فقط توسط تور ترال میان آبی و صرفاً با کشتی صیادی با مشخصه و قابلیت صید در عمق امکان‌پذیر است.

محبی ادامه داد: ایران در ذخیره فانوس‌ماهی در دریای عمان با کشور عمان مشترک است و این آبزی طول عمر کوتاه دارد اما با وجود اذعان برخی مسوولان و نمایندگان، هیچ فعالیت صید فانوس ماهی در خلیج‌فارس صورت نمی‌پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز سالانه کشور به حدود ۹۰ هزار تن پودرماهی فعالیت این ناوگان منجر به کاهش وابستگی به واردات پودر ماهی، جلوگیری از خروج ارز، افزایش اشتغال به خصوص در مناطق محروم و سواحلی، فعال‌سازی صنایع پیشین و پسین این فعالیت، کمک به توسعه آبزی پروری و کاهش قیمت تمام شده این محصول می‌شود.

معاون صید و بنادرماهیگیری شیلات ایران اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۵۰۰ شناور و ۱۴۰ هزار نفر در کشور به صورت مستقیم به شغل صیادی اشتغال دارند که نیازمند توجه ویژه‌ای از سوی سازمان هستند.

منبع: ایرنا - بندرعباس


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]