امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2320
بازدید دیروز: 4567
بازدید کل: 3352305

افراد آنلاین: 13

تاريخ انتشار: 06 ارديبهشت 1399 - 07:34

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، دربازدید معاون هماهنگی اموراقتصادی ومدیرکل دفتر سرمایه گذاری استانداری بوشهراز طرح پرورش ماهی درپشت سد رییسعلی دلواری که با حضورمدیرکل شیلات و رییس شعب بانک کشاورزی استان انجام شد مشکلات طرح شرکت آرام صید از گروه صنعتی پلیمرموردبحث وبررسی قرار گرفت .

توقف تولید ماهی درپشت سد رییسعلی دلواری

رییس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات بوشهردرحاشیه این بازدید گفت : شرکت آرام صید از سال 94 فعالیت خودرا جهت احداث این طرح اغازکرد ودرسال 96 به بهره برداری رساند . اما طی سه سال فعالیت خود تنها دریک سال به توفیق نسبی دست یافته ودردوسال دیگرازجمله سال گذشته نیز به دلایل مختلف امکان تولید راازدست داده است .

حامدرضایی با توضیح این که این شرکت تاکنون 417 میلیارد ریال از 700 میلیارد ریال تسهیلات مصوب خودجهت احداث یک مجموعه 6 هزارتنی همراه با زنجیره های تولید وفرآوری آن را دریافت داشته عنوان کرد : درحال حاضرتنها قفس های این طرح به ظرفیت 2 هزارتن نصب شده ومابقی عملیات اجرایی طرح هنوزاجرا نشده است .حامدرضایی افزود : این طرح به دلیل عدم وجودظرفیت کارگاه های تکثر ماهی قزل آلا درکشورجهت تامین بچه ماهی آن عملا قابل بهره برداری نمی باشد ولازمست احداث کارگاه تکثیر ماهی ان دراسرع وقت دردستورکارقرار گیرد ازسوی دیگر مجوزذخیره سازی ماهی سی بس که بچه ماهی آن دراستان نیز قابل تولید ودردسترس است توسط سازمان محیط زیست صادرنمی شود وهمین امر موجبات رکود این طرح را فراهم کرده است.

حامدرضایی ادامه داد : ازدیگر مشکلات این طرح به سررسید 417 میلیارد ریال تسهیلات دریافتی ان برمی گردد که به دلیل رکود فعالیت امکان بازپرداخت ان فراهم نشده است . هم چنین به دلایل مختلف تامین برق مورد نیاز طرح نیز عملی نشده است .حامدرضایی گفت بخشی از 10 هزارتن تعهد شیلات در سال 99 جهت تولید ماهی درقفس متکی به این طرح است وامیدواریم بابازگرداندن ان به مدار تولید ، علاوه بر حصول به تعهدات خودموجبات شکوفایی اقتصادی این منطقه را نیز فراهم کنیم .


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]