امروز: چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1867
بازدید دیروز: 2255
بازدید کل: 2165495

افراد آنلاین: 3

تاريخ انتشار: 05 دي 1394 - 11:00

دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران که در نشست مشترک شورای مدیران سازمان، مدیران کل شیلات استان های ساحلی و کرمانشاه، اردبیل، لرستان و تعدادی از مدیران امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان ها به مناسبت بررسی برنامه ششم توسعه شیلات حضور داشت،   طی سخنانی در راستای واکاوی برنامه ششم توسعه شیلات به طرح دیدگاه های خود در این رابطه پرداخت که مروری بر آن ها می تواند به عنوان نقشه راه شیلات ایران تلقی شود که در ادامه خلاصه سخنان رئیس سازمان شیلات ایران می آید.
 

دکتر صالحی پس از عرض خیرمقدم به حاضرین در نشست  و آرزوی توفیق برای یکایک مدیران در راستای انجام امور محوله اظهار نمود: اگر بخواهیم برای بخش غیردولتی مرتبط با فعالیت های شیلات حرفی برای گفتن داشته باشیم باید در بخش های مختلف نوآوری داشته باشیم و به ویژه باید از سخت گیری در خصوص پرورش دهندگان آبزیان خودداری شود. زیرا پرورش دهندگان آبزیان رزمندگان خط مقدم تولید هستند.

وی ادامه داد شیلات باید با تمام توان در خدمت پرورش دهندگان و تولید کنندگان انواع آبزیان از قبیل صیادان و آبزی پروران در سراسر کشور باشد.

رئیس سازمان شیلات ایران تاکید نمود در خصوص جذب اعتبارات مورد نیاز برای مکانیزاسیون مزارع پرورشی آبزیان هیچ محدودیتی وجود ندارد اما باید برای جذب اعتبارات در مناطق مستعد تلاش های بیشتری به منصه ظهور برسد.

وی با اهمیت پرورش ماهی در قفس افزود: با تاکیدات و پی گیری های ویژه وزیر جهادکشاورزی بار دیگر یادآوری می شود که پرورش ماهی در قفس یکی از اهداف راهبردی سازمان شیلات ایران در آب های شمال، جنوب  و داخلی کشور است.

صالحی پیشنهاد نمود برای استفاده از تجارب مفید و تبادل اطلاعات و نوآوری های شیلاتی، تورهای گردشگری دخلی برای بازدید از توانمندی های استان های مختلف راه اندازی شود.

وی با تاکید بر مقدار حائز اهمیت بودن بازار آبزیان افزود: با توجه به شرایط پیش آمده در روابط روسیه و ترکیه فرصت مناسبی برای حضور بیشتر شیلات در روسیه فراهم شده است که باید به مساله بازار آبزیان با جدیت بیشتری توجه خاص نمائیم. بنابراین هر یک از استان های کشور که به فکر برنامه ریزی توسعه شیلات هستند باید در برنامه ارایه شده توسعه خود در برنامه ششم به مساله بازار توجه بیشتری را داشته باشند معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح نمود: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت محترم مبنی بر توسعه سواحل مکران با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های صید و صیادی و آبزی پروری در منطقه از اولویت های کاری شیلات ایران توسعه شیلات در سواحل مکران می باشد و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با توجه به اهمیت  آبزی پروری در سواحل مکران نسبت به تقویت مرکز تحقیقات علوم شیلاتی مکران اقدام لازم را به عمل آورد.

صالحی افزود: موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و معاونت توسعه آبزی پروری شیلات ایران باید بر روی معرفی گونه های جدید آبزیان و روش های استفاده بهینه از منابع آبی کارهای فراوان و بیشتری انجام دهند.

دکتر صالحی با توجه به طرح دیدگاه های مختلف در خصوص برنامه ششم توسعه از طرف مدیران استان های شرکت کننده در نشست تصریح کرد: معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع و دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران در خصوص صندوق توسعه شیلات پیگیری های جدی تری را اعمال نمایند.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط موجود باید به دنبال برون سپاری وظایف غیرحاکمیتی شیلات به بخش غیردولتی (خصوصی ) باشیم و با پرهیز از تصدی گری شرایط را برای توسعه مطلوب شیلات در تمامی ابعاد در سال های اجرای برنامه ششم توسعه فراهم نمائیم.

برچسب ها:
پرورش ماهی , در قفس

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]