امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 2162
بازدید دیروز: 4567
بازدید کل: 3352147

افراد آنلاین: 15

تاريخ انتشار: 19 فروردين 1399 - 13:38

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ایجاد صنایع جدید شیلانی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم.

ایجاد زنجیره صنایع شیلاتی بدون ضایعات در سال ۹۹

عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با افزایش ظرفیت کارگاه‌های تولیدی شیلات اظهار کرد: با توجه به رغبتی که مردم به محصولات بسته‌بندی شده آبزیان نشان دادند، در سال جدید افزایش ظرفیت کارگاه‌های تولیدی را با اختصاص تسهیلات بانکی مدنظر قرار دادیم.

وی افزود: برنامه‌های آموزشی برای ارتقا دانش فنی صاحبان سرمایه با حضور مدرسین داخلی و بین‌المللی برگزار خواهد شد.

گلشاهی با اشاره به ایجاد صنایع جدید در جنوب کشور، خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع جدید شیلاتی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم تا این صنایع به صورت یک زنجیره صنایع بدون ضایعات فعالیت کنند و ضایعات و مواد دورریز هر خط تولید، ماده اولیه خط تولید بعدی باشد.

وی افزود: به زودی شاهد بهره‌برداری از یکی از واحدهای تولید کنسرو کشور خواهیم بود تا ۱۰ درصد به ظرفیت تولید کنسرو اضافه شود که این کار با کیفیت بسیار مناسب وارد بازار خواهد شد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران تصریح کرد: محصولات دارای ارزش افزوده بر پایه ماهیان ریز را در برنامه داریم؛ هم چنین محصولات متنوع با پایه خمیر ماهی و محصولات غذایی مختلف و مقرون به صرفه از ماهی تهیه خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سازمان شیلات برای آموزش مصرف کنندگان تاکید کرد: کلاس‌های آموزش طبخ آبزیان برای خانم‌های خانه و هم افرادی که تهیه غذا برای اماکن پر جمعیت را برعهده دارند، برگزار می‌شود.

گلشاهی افزود: جشنواره ها و پروژه های الگوسازی رستوران‌های سطح کشور را در دستور کار داریم که با استفاده از منوهای پیشنهادی سازمان شیلات ایران اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: پایلوت این طرح در استان گیلان در حال انجام است و پس از آن به رستوران‌هایی که قابلیت طبخ اقتصادی آبزیان را داشته باشند، برند خواهیم داد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]