کد خبر: 1365 ، سرويس: ویژه ها
تاريخ انتشار: 21 اسفند 1398 - 10:10
كساني كه مي‌خواهند ماهي قرمز شب عيد بخرند، بخوانند

با نزديك شدن به ايام عيد و خريد برخي از اقلام متناسب با آيين كهن ايراني از جمله ماهي قرمز، اين سوال مطرح است كه با توجه به شيوع كرونا در ايران آيا خريد ماهي قرمز مي‌تواند منشا آلودگي اين ويروس باشد يا نه؟

با نزديك شدن به ايام عيد و خريد برخي از اقلام متناسب با آيين كهن ايراني از جمله ماهي قرمز، اين سوال مطرح است كه با توجه به شيوع كرونا در ايران آيا خريد ماهي قرمز مي‌تواند منشا آلودگي اين ويروس باشد يا نه؟


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عليرضا رحماني رئيس گروه ماهيان زينتي و ساير آبزيان سازمان شيلات ايران ضمن رد اين شايعات و با بيان اينكه ماهي قرمز كاملا توليد داخل است گفت:اخيرا در فضاي مجازي شايعاتي پخش  شده است كه ماهي قرمز مي‌تواند ناقل ويروس كرونا باشد كه اين موضوع را قويا تكذيب مي‌كنيم. زيرا سازمان دامپزشكي به عنوان متولي بهداشت و بيماري‌هاي حيوانات، با شيوع ويروس كرونا واردات هرنوع ماهي زينتي به كشور را از چين ممنوع كرده است.  اگر هم نيازي به واردات باشد از كشورهاي ديگر چون مالزي و سنگاپور و...اين واردات انجام مي شود و كنترل دقيقي روي آنها انجام شده و در صورت مشاهده  بيماري از ورود آنها به كشور جلوگيري مي‌شود.

رحماني با تاكيد براينكه خود ماهي قرمز ناقل ويروس كرونا به انسان نيست، گفت: اين اطمينان را به مردم مي‌دهيم كه ماهي قرمز هيچ مشكلي از نظر بيماري ندارد، اما بايستي حتما در جابه جايي و حمل آن نكات بهداشتي هم توسط فروشنده و هم توسط خريدار رعايت شود.

رئيس گروه ماهيان زينتي و ساير آبزيان سازمان شيلات با بيان اينكه ماهي قرمز بيش از ۸۰ سال است كه وارد كشور شده و به عبارتي ديگر بومي كشور است، اظهار كرد: ماهي قرمز شب عيد به هيچ  عنوان از خارج از كشور وارد نمي شود. همه اين ماهي‌ها توليد داخل هستند و در برخي استان‌هاي كشور چون گيلان، قزوين، البرز و تهران توليد مي شوند.

وي با بيان اينكه در سال بالغ بر  ۲۵۰ ميليون قطعه ماهي زينتي در كشور توليد مي شود، اظهار كرد: بيش از ۸۰ درصد اين ماهيان زينتي  در داخل كشور توليد و كمتر از ۲۰ درصد كه آن هم گونه‌هاي خاصي هستند از ساير كشورها وارد مي شوند. همچنين از اين ۲۵۰ ميليون قطعه ماهي بخشي به كشورهاي همسايه يعني عراق، حاشيه جنوب  خليج فارس، ‌افغانستان و ارمنستان نيز صادر مي شود.

  رئيس گروه ماهيان زينتي و ساير آبزيان سازمان شيلات ايران گفت:دماي آبي كه بايستي ماهي قرمز در آن نگهداري شود بايد حداقل ۲۰ تا حداكثر ۲۸ درجه سانتي گراد باشد. به طوري كه بايستي آب شرب معمولي ۲۴ تا ۴۸ ساعت در ظرف درباز باقي بماند تا كلر از آن خارج شده و سپس نسبت به تعويض آب تنگ ماهي اقدام كرد.

وي ادامه داد:غذاي ماهي نيز بايد به صورت غذاي كنسانتره و مخصوص ماهيان گرم‌آبي از فروشگاه‌هاي معتبر تهيه شود، ضمن اينكه بايستي غذا بسيار ريز شود تا براي ماهي قابل استفاده باشد. همچنين توصيه مي‌شود نان خشك، سبزي و كاهو و نظايرآن نيز به ماهي داده نشود و ترجيحا از همان غذاي مخصوص ماهي استفاده شود و روزي يك يا دو روز يكبار نيز كفايت مي‌كند.

منبع : ايسنا
لينک خبر:
http://www.shilat-bushehr.ir/fa/posts/1365