امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 375
بازدید دیروز: 775
بازدید کل: 3083060

افراد آنلاین: 6

تاريخ انتشار: 25 دي 1398 - 08:29

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، دبیر و سخنگوی اتحادیه صیادان کشور گفت: عدم صدور مجوزهای صید، بسیاری از صیادان را با گرفتاری مواجه کرده و دولت می‌بایست برای حفظ معیشت صیادان، در اجرای طرح‌های نوین پرورش ماهی و میگو، از ظرفیت صیادان استفاده کند.

صیادان در اولویت اعطای مجوزهای پرورش ماهی در قفس و اراضی پرورش میگو قرار گیرند

کامران آتین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: بخشی از صیادان استان هرمزگان بدلیل کاهش ذخایر ماهیان در آبهای خلیج فارس و دریای عمان از گرفتن مجوز صید باز مانده‌اند اما بخش بزرگی از معیشت این صیادان به دریا وابسته است و باید فکری اساسی برای آن ها صورت گیرد.

وی با بیان این که این صیادان اغلب با قایق در گذشته صید می‌کرده‌اند و یا ملوان لنج‌های صیادی دیگران بودند و یا ناچارا با لنج‌هایی از دیگر استان‌ها به صورت اجاره‌ای صید می‌کردند که اکنون با عدم اعطای مجوز با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.

دبیر و سخنگوی اتحادیه صیادان کشور اضافه کرد: شیلات هرمزگان بزرگ‌ترین تشکیلات شیلاتی کشور است و ده‌ها هزار نفر از مردم این استان از طریق دریا گذران زندگی می‌کنند و محدودیت در اعطای مجوزهای صید عملا زندگی و معیشت مردم را تحت‌الشعاع قرار داده است.

آتین بیان داشت: انتظار ما این است که با در نظرگرفتن شرایط و ویژگی‌های دریا و ذخایر دریایی، مجوزهایی در اختیار شیلات استان قرار گیرد تا به اقتضای شرایط به صیادان تعلق یافته و وضعیت درون استان به شکل مطلوب‌تری پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: معیشت صیادان را می‌توان از طریق اعطای مجوزهای صید در آبهای دور و یا اعطای مجوزهای مناسب در زمینه تولید و پرورش میگو و ماهی در قفس نیز حفظ کرد و اگر اولویتی در این زمینه وجود داشته باشد، می‌بایست صیادان در اولویت واگذاری این قبیل مجوزها و تسهیلات و واگذاری‌ها باشند.

دبیر و سخنگوی اتحادیه صیادان کشور گفت: صید و صیادی یکی از کانون‌های اصلی تأمین مواد غذایی مردم است و فعالین این بخش می‌بایست مورد حمایت هر چه بیشتری قرار گیرند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]