امروز: شنبه 29 شهريور 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 128
بازدید دیروز: 3682
بازدید کل: 3833791

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 04 دي 1398 - 13:23

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اجرای ۲۳ پروژه کلان در قالب اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر گفت: در این راستا با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا تولید میگوی پرورشی تا سه سال آینده به ۵۰ هزار تن در استان افزایش می‌یابد.

تولید میگوی پرورشی به ۵۰ هزار تن در استان افزایش می‌یابد

لی درویشی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهربا اشاره به نقش‌آفرینی استان در اقتصاد ملی اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مختلف در ابعاد صنعتی، اقتصادی، تولیدی و صادراتی نقش مهم و تعیین کننده‌ای در اقتصاد ملی دارد.

وی با بیان اینکه 5.4 درصد سهم استان بوشهر در تولید ناخالص ملی و جی.دی.پی کشور گفت: نرخ رشد جمعیت  استان بوشهر 2.41 درصد است که 2 برابر نرخ رشد جمعیت کشور است و ضریب جوانی جمعیتی استان بوشهر نیز بیشتر کشور معادل 26.2 درصد ثبت شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نرخ بیکاری استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری استان بوشهر امسال 10.4 درصد ثبت شده که این رقم در سال گذشته 11.1 درصد اعلام شده بود.

درویشی نرخ مشارکت اقتصادی در استان را 36.6 درصد دانست و افزود: سهم اشتغال بخش کشاورزی 11 درصد، صنعت 24.26 درصد و خدمات بالاترین سهم معادل 65 درصد است.

وی نقش آفرینی حوزه کشاورزی استان بوشهر را در سطح کشور مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: 1.9 درصد کل سهم تولید محصولات کشاورزی، صنعت 10 درصد سهم ارزش افزوده کشور و  سهم خدمات متناسب با جمعیت  و مساحت  1.35 درصد مربوط به استان بوشهر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از اجرای 23 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری 8 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است که با تکمیل آنها زمینه اشتغال بیش از 9 هزار نفر را فراهم می‌کند.

درویشی با بیان اینکه 12 دستگاه اجرایی استان بوشهر 23 پروژه اقتصاد مقاومتی استان را راهبری می‌کنند گفت: مهم‌ترین پروژه‌ها در بخش‌های آب آشامیدنی است که در این راستا 2 پروژه آب شیرین‌کن توسط شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی اجرایی شده که با تولید 42 هزار مترمکعب آب در روز با سرمایه‌گذاری 268 میلیارد تومان مشکلات آب در شهرها و روستاها برطرف می‌شود.

وی از اجرای 2 پروژه توسط شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: آبیاری و زهکشی سد رئیسعلی دلواری و خط انتقال و بهینه‌سازی ایستگاه پمپاژ در سطح 34 هزار 500 هکتار اراضی باغی و زارعی دشتستان با سرمایه گذاری 1612 میلیارد تومان اجرایی شده که زمینه اشتغال بیش از 5300 نفر را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از اجرای 300 هکتار  کشت گلخانه‌ای در استان خبر داد و افزود: این طرح که با اعتبار 342 میلیارد تومان با اشتغال 702 نفر اجرا تاکنون 75 هکتار آن افتتاح شده است.

درویشی با اشاره به اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در بوشهر با اعتبار 42 میلیارد تومان اجرایی شده که تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

وی استفاده از دریا و توسعه دریامحور را یکی از  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر دانست و افزود: در این راستا شش پروژه با همکاری شیلات استان بوشهر با سرمایه‌گذاری 2090 میلیارد تومان در سواحل استان بوشهر اجرایی شده که ضمن ایجاد اشتغال افزایش تولید میگوی پرورشی را در پی دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون 23 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید می‌شود گفت: با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا تولید میگوی پرورشی تا سه سال آینده به 50 هزار تن در استان افزایش می‌یابد.

درویشی از اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس خاطرنشان کرد: یکی از این پروژه‌ها با ظرفیت 20 هزار تن ماهی اجرایی شده که نقش مهمی در ایجاد اشتغال، تولید ماهی و صادرات آن دارد.

 

منبع : تسنیم بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]