امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1024
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081435

افراد آنلاین: 2

تاريخ انتشار: 25 آذر 1398 - 07:30

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، استاندار بوشهر گفت: امسال افزون بر ۲۱ هزار تن میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی استان بوشهر تولید شد که با توسعه زیرساخت‌های آن ظرفیت تولید این آبزی در استان به بالای ۵۰ هزار تن در سال افزایش می‌یابد.

ظرفیت تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به بالای ۵۰ هزار تن ‌افزایش می‌یابد‌

عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با معاون توسعه مدیریت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این استان در ابعاد مختلف دارای ظرفیت‌های مهمی در تولید و اشتغال است اظهار داشت: توسعه کشت گلخانه‌ای مورد توجه قرار دارد و در این راستا هدف گذاری امسال 300 هکتار است و این در حالی است که تاکنون 303 هکتار کشت گلخانه‌ای در استان راه‌اندازی شده است.

وی، با بیان اینکه در عرصه آبزی‌پروری ظرفیت مطلوبی در استان ساحلی بوشهر وجود دارد افزود: در این راستا بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در شمال استان بوشهر عملیات اجرایی آن توسط بخش خصوصی آغاز شده است.

استاندار بوشهر مساحت این شهرک شیلاتی را 2635 هکتار دانست و تصریح کرد: حداقل 50 درصد ظرفیت تولید این شهرک تا سال آینده وارد چرخه تولید می‌شود.

گراوند با بیان اینکه میگو دارای بازارهای داخلی و خارجی مطلوبی است افزود: امسال در استان بوشهر 21 هزار تن میگوی پرورشی تولید شد که با بهره‌برداری از شهرک شیلاتی تولید میگوی پرورشی افزایش می‌یابد.

وی، تولید 50 هزار تن میگوی پرورشی در سال را از برنامه‌های استان بوشهر دانست و تاکید کرد:  با توسعه زیرساخت‌های آن ظرفیت تولید این آبزی در استان به بالای 50 هزار تن در سال افزایش می‌یابد.

منبع : تسنیم بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]