امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1870
بازدید دیروز: 2360
بازدید کل: 3156244

افراد آنلاین: 5

تاريخ انتشار: 17 آذر 1398 - 07:18

مديركل شيلات استان بوشهر از توليد ۲۰ هزار و ۱۰۰ تن ميگوي پرورشي در استان بوشهر خبر داد.

 توليد ۲۰ هزار تن ميگوي پرورشي در استان بوشهر
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عباسعلي زنده بودي اظهار داشت: پرورش آبزيان يكي از مهم‌ترين ظرفيت‌هاي استان ساحلي بوشهر است كه در اين راستا طرح‌هاي مهمي در عرصه پرورش ماهي، ميگو، جلبك‌هاي دريايي و پرورش آرتميا تدوين و عملياتي شده است.
وي تصريح كرد: استان بوشهر در پرورش ميگو قطب اين آبزي معرفي‌شده كه در اين راستا شهرك شيلاتي در استان ساخت آن آغازشده است.
زنده بودي با بيان اين كه برداشت‌ها تا اواسط آذرماه ادامه دارد اضافه كرد: توليد ۲۰۰ هزار تن ماهي پرورشي در قفس تا پايان برنامه ششم توسعه در سطح كشور پيش‌بيني‌شده كه از اين ميزان سهم استان بوشهر ۵۰ هزار تن است.
مديركل شيلات استان بوشهر بيان كرد: استان بوشهر شرايط مناسبي براي رونق صنعت پرورش ماهي در قفس در خليج‌فارس دارد كه با توجه به بازسازي قفس‌ها و بهينه‌سازي آن‌ها امسال توليد هزار و ۵۰۰ تن ماهي سي‌باس پرورشي در استان بوشهر پيش‌بيني‌شده است.
زنده‌بودي گفت: در استان بوشهر هزار ميليارد ريال در پروژه پرورش ماهي در قفس سرمايه‌گذاري شده است كه پروژه ماهي در قفس پروتئين گستر با ظرفيت اسمي پنج هزار تن، آرام صيد ۲ هزار تن در هر دوره و طرح پرورش ماهي در قفس ديلم با هزار تن ظرفيت و ۱۰۵ هزار قطعه ذخيره‌سازي امسال در استان وارد مدار توليدشده است.
وي اجراي پروژه پرورش ماهي در قفس در سد رئيسعلي دلواري را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال تاكنون ۵۸۰ هزار قطعه بچه ماهي سي‌باس در طرح‌هاي پرورش ماهي در قفس ذخيره‌سازي شده است.
مديركل شيلات استان بوشهر با اشاره به لزوم توسعه صنايع فرآوري آبزيان براي حضور در بازارهاي بين‌المللي اضافه كرد: ايجاد كارخانه‌هاي فرآوري ماهي در مناطق ساحلي استان بوشهر مورد توجه قرار دارد.
وي با اشاره به اينكه تاكنون ۴۲ مجوز پرورش ماهي با ظرفيت ۴۶ هزار تن در استان بوشهر صادرشده است افزود: تاكنون ۳۶ هزار تن پروانه تأسيس و ۱۳ هزار تن پروانه بهره‌برداري ماهي در قفس در استان بوشهر صادرشده است.
زنده‌بودي با اشاره به اينكه امسال ۵ هزار و ۱۲۸ هكتار اراضي ساحلي به پرورش ميگو اختصاص‌يافته است افزود: برداشت ميگو از اواخر مهرماه آغازشده و تاكنون در سطح ۴ هزار و ۷۸۰ هكتار ميگو برداشت‌شده است.
مديركل شيلات استان بوشهر برداشت ميگو از سه هزار و ۸۰۰ استخر ساحلي پرورشي در سايت‌هاي ۱۰ گانه استان بوشهر را مورداشاره قرار داد و خاطرنشان كرد: از اين استخرها ۲۰ هزار و ۱۰۰ تن ميگوي پرورشي توليدشده است.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]