امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1011
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081422

افراد آنلاین: 1

تاريخ انتشار: 16 آذر 1398 - 07:21

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تأمین سوخت یارانه‌ای قایق‌های ماهیگیری بنزینی در دست اقدام است.

 تأمین سوخت یارانه‌ای برای قایق های ماهیگیری

حسین عباس نژاد با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط و استانداری‌ها به دنبال تأمین سوخت یارانه‌ای قایق‌های ماهیگیری بنزینی است، تصریح کرد: تنها مانعی که پیشِ روی این اقدام قرار دارد عدم ثبت قانونی بخش عمده‌ای از این قایق‌ها است.

وی مالکان قایق‌های بنزینی را ملزم به ثبت قانونی آن‌ها دانست و افزود: البته نباید از نظر دور داشت طبق قانونی که سازمان محیط زیست پیش از این در هیئت وزیران مصوب کرده بود ثبت قایق‌های با موتور دوزمانه به علت آلایندگی آن‌ها ممنوع بود.

عباس نژاد ادامه داد: خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان محیط زیست، دولت با توجه به مشکلاتی که وجود دارد مهلتی سه ساله را برای مالکان قایق‌ها تعیین کرده است که طی آن ماکان بتوانند به تعویض موتور دو زمانه به چهار زمانه اقدام کنند.

معاون مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از جمله علل تعیین این مهلت از سوی دولت را افزایش قیمت موتورهای چهارزمانه وارداتی قایق‌ها و کمبود عرضه آن‌ها در بازار دانست و خاطر نشان کرد: وزارت صمت و دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی برای تولید موتور چهارزمانه تولید داخل قول همکاری داده‌اند که امیدواریم به‌ زودی و تا پیش از اتمام مهلت دولت عملیاتی شده و در دسترس متقاضیان قرار بگیرد.

عباس نژاد مهلت سه ساله دولت به صاحبان قایق‌های با موتور دو زمانه را فرصت مناسبی برای ثبت قانونی این قایق‌ها اعلام کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با تمهیداتی که اندیشیده و امکاناتی که فراهم ساخته است آماده ثبت قانونی قایق‌های موتوری است.

وی خاطر نشان کرد: با ثبت قانونی قایق‌های موتوری و رفع این مانع قانونی و ضروری، سازمان بنادر و دریانوردی تلاش مضاعفی را برای تامین سوخت یارانه‌ای این قایق‌ها از طریق مذاکره با دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت نفت، ستاد تنظیم بازار، استانداری‌ها و... صورت خواهد داد تا هر چه زودتر این سوخت به دست مصرف کنندگان برسد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]