امروز: پنجشنبه 12 تير 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1632
بازدید دیروز: 5541
بازدید کل: 3478664

افراد آنلاین: 21

تاريخ انتشار: 29 مهر 1398 - 07:36

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، عضو انجمن آبزیان استان بوشهر گفت: از ابتدای فصل برداشت میگوی پرورشی در این استان تاکنون ۹ هزار تن از این آبزی برداشت شده است.

9 هزارتن میگوی پرورشی در بوشهر برداشت شد
محمد قدسی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهربا اعلام خبر فوق گفت: برداشت از سایت‌های پرورش میگو مند و شیف نیز تاکنون انجام نشده و بزودی کار برداشت از این سایت ها آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: تاکنون چهار دستگاه کانتینر از میگوی پرورشی تولید استان بوشهر از این بندر به خارج کشور صادر و کانتینرهای موردنیاز این بخش تامین شده و زمینه برای صادرات مابقی تولید فراهم است.
قدسی ادامه داد: برای سال جاری تولید ۲۳ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر پیش بینی شد که با توجه به بروز بیماری لکه سفید در یکی از سایت‌ها این میزان به ۲۱ هزار تن کاهش می‌یابد.
وی بیان کرد: بیماری لکه سفید میگو در یکی از سایت‌های پرورش میگوی استان با همکاری مطلوب دامپزشکی و استانداری بوشهر کنترل شده است.
 قدسی در ارتباط با شهرک شیلاتی رودشور گناوه اظهارداشت: انتظار می‌رود با نظارت‌های لازم زمینه انجام باکیفیت‌تر فعالیت‌های پرورشی در این شهرک اجرایی شود.
هم چنین استاندار بوشهر گفت: به زودی طرح استاندارد سازی سایت های پرورش میگو در بوشهر اجرایی می‌شود.
عبدالکریم گراوند افزود: در این زمینه انتظار است دستگاه‎های ذیربط همکاری لازم را برای اجرای این طرح داشته باشند.
وی یادآور شد: اکنون نظارت‌ دامپزشکی بر اراضی پرورشی میگو و کنترل  واحدهای پرورشی شبانه‌روزی است و هیچ مشکلی در سایت‌های پرورشی استان وجود ندارد.
گراوند ادامه داد: میگوی پرورشی یکی از ظرفیت‎های قابل توجه استان بوشهر است که در این زمینه حمایت لازم صورت می‌گیرد.

وی در باره وصول مالیات اظهار داشت: با توجه به اینکه برای سال آینده پیش بینی حذف درآمد نفتی از بودجه جاری انجام شده حرکت به سمت وصول درآمدهای مالیاتی امری اجتناب ناپذیر است.
گراوند ادامه داد: پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب و  این مهم سبب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، توسعه و پیشرفت می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به نقش مهم مالیات در توسعه کشور نیاز است زمینه آشنایی عموم مردم با فرهنگ مالیاتی بیش از پیش فراهم شود.
گراوند افزود: در شرایطی که جنگ تمار عیار اقتصادی بر کشور تحمیل شده این مهم می‌طلبد تا همه ظرفیت‎های برای توسعه و آبادانی کنار هم قرار گیرند.
وی گفت: در ارتباط با واحدهای صنعتی نیز برخی از آن ها در ارتباط با هزینه‌های آب و برق، تامین اجتماعی، مالیات با مشکلاتی مواجه هستند که در شرایط کنونی لازم است مساعدت و حمایت کامل از این بخش صورت گیرد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]