امروز: پنجشنبه 12 تير 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1607
بازدید دیروز: 5541
بازدید کل: 3478639

افراد آنلاین: 20

تاريخ انتشار: 29 مهر 1398 - 07:21

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح پرورش ماهی در قفس در آب های دیلم گفت: امسال پیش بینی می‌شود یک‌هزار و ۴۰۰ تن ماهی در قفس در استان بوشهر تولید شود.

۱۴۰۰ تن ماهی پرورشی در استان بوشهر تولید می‌شود

همجواری استان بوشهر با خلیج فارس ظرفیت آبزی‌پروری را فراهم کرده است به‌گونه‌ای که اکنون 27 هزار هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو و آب های خلیج فارس برای پرورش ماهی در قفس شناسایی شده است.

پرورش ماهی در قفس در آب های خلیج فارس یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر است که قابلیت این پروژه در استان شناسایی و تدوین شده است.

مدیرکل‌شیلات استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار در تسنیم از صدور مجوز تاسیس پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده باید تولید ماهی پرورش در قفس در استان بوشهر سالانه به 50 هزار تن  تا پایان برنامه ششم توسعه افزایش یابد.

عباسعلی زنده‌بودی با بیان این که تاکنون موافقت اصولی به ظرفیت 34 هزار تن پرورش ماهی در قفس در استان صادر شده است خاطر نشان کرد:  تاکنون پروانه بهره‌برداری 12 هزار طرح پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شده است.

وی از افتتاح پروژه‌های پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون پروژه‌های پرورش ماهی در قفس با ظرفیت‌های مختلف 5 هزار تنی تا 100 تنی در استان بوشهر وارد مدار تولید شده است.

فاز نخست پروژه پرورش ماهی در قفس در دیلم

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه پرورش ماهی در قفس در دیلم تصریح کرد: فاز نخست طرح تولید یک‌هزار تنی پرورش ماهی در قفس در  آب های شهرستان دیلم  وارد مدار تولید شد.

زنده‌بودی ماهی پرورشی در آبهای دیلم را سی‌باس دانست و تصریح کرد: در فاز نخست برای تولید 100 تن ماهی سی‌باس 105 هزار قطعه بچه ماهی ذخیره سازی شد.

وی میزان سرمایه‌گذاری اجرای  طرح یاد شده را 23 میلیارد ریال دانست و بیان کرد: در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس دیلم 10 میلیارد ریال هزینه ثابت و 13 میلیارد ریال هزینه جاری شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر افزود: با وارد مدار شدن دیگر فازهای این طرح تولید ماهی در دیلم به یک‌هزار تن افزایش می‌یابد.

زنده‌بودی این پروژه در دیلم را سومین سایت پرورش ماهی استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: پرورش پرورش ماهی در قفس در عمق 25 متری به فاصله 9 مایلی از ساحل شهرستان دیلم اجرایی شده است.

میزان تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر افزایش می‌یابد

مسئول اداره پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر تا پایان برنامه ششم به ظرفیت 50  هزار تن گفت:  امسال تولید پرورش ماهی در قفس 1400 تن پیش بینی شده است.

حامد رضایی‌با اشاره به اینکه میزان تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر سال گذشته به 1800 تن رسید افزود: با توجه به بازسازی قفس‌ها و بهینه‌سازی آنها امسال پیش بینی تولید 1400 تن ماهی سی‌باس در استان بوشهر شده است.

تاکنون افزون بر 100 میلیارد تومان در پروژه پرورش ماهی در قفس استان بوشهر سرمایه‌گذاری شده است

وی، میزان سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه ماهی در قفس را تاکنون افزون بر 100 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: تاکنون پروژه ماهی در قفس پروتئین گستر با ظرفیت 2000 تن، آرام صید 2 هزار تن و طرح پرورش ماهی در قفس دیلم وارد مدار تولید شده است.

وی، اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس پشت سد رئیسعلی دلواری را مورد اشاره قرار داد و  بیان کرد: امسال تاکنون 150 هزار قطعه بچه ماهی سی‌باس ذخیره سازی شده است.

مسئول اداره پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر از اجرای پروژه ماهی در قفس با همکاری شرکت پروتئین‌ گستر در منطقه چاه پهن تنگستان خبر داد و بیان کرد: 12 قفس در این منطقه در آبهای خلیج فارس نصب شد که عملیات نصب 4 قفس دیگر آغاز شده است.

رضایی با اشاره به سرمایه‌گذاری انجام شده در اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس تصریح کرد: در شرکت پروتئین‌ گستر  در اجرای بخشی از پروژه 25 میلیارد تومان، آرام صید 60 میلیارد تومان و طرح پرورش ماهی در قفس دیلم 2.3 میلیارد تومان و بیش از 15 میلیارد تومان هم در حوزه پیشتیبانی و هریه جاری سرمایه گذاری شده است.وی تولید بچه ماهی در مراکز تکثیر استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا  انتقال تکنولوژی تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

توسعه صنایع فرآوری آبزیان برای حضور در بازارهای بین‌المللی امری مهم و ضروری است که ایجاد کارخانه‌های فرآوری ماهی در مناطق ساحلی استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.


منبع : تسنیم - بوشهرنظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]