امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1922
بازدید دیروز: 2360
بازدید کل: 3156296

افراد آنلاین: 5

تاريخ انتشار: 28 مهر 1398 - 07:09

به گزارش روابط عمومی شیلات، رییس سازمان شیلات ایران گفت: استفاده بیش از اندازه از منابع دریایی کار اشتباهی است که از سال های گذشته شروع است و متاسفانه هم چنان ادامه دارد.

رییس سازمان شیلات کشور: استفاده از منابع دریایی بیش از اندازه است

نبی اله خون میرزایی چهارشنبه در نشست ستاد شیلات شهرستان هندیجان در استان خوزستان به مطالعات تحقیقاتی در این زمینه اشاره کرد و گفت: طی این سال‌ها در دریاهای خزر و عمان و  خلیج فارس تخلفاتی را انجام دادهایم که امروز با برداشت بیش از منابع موجود روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه این برداشت‌ها شامل صیدهای مجاز و  غیر مجاز میباشند گفت: طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته بود باید سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار تن صید در دریاها انجام می شد در صورتی که بررسی‌ها نشان میدهد ۷۷۳ هزار تن از منابع دریایی کشور صید شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: این افزایش عملکرد به هیچ عنوان جای افتخار ندارد بلکه به دلیل محدود بودن منابع، نباید اجازه دهیم که ظرفیت‌های دریایی کشور بیش از این به مخاطره بیفتد.

خون میرزایی، منابع دریایی را سرمایهای برای آیندگان دانست و  گفت: سازمان شیلات کشور برای کاهش برداشت از  جهت بازتولید و بازپروری ظرفیتها به منظور استفاده نسل های آینده تلاش خواهد کرد.

این مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی حفظ محیط زیست و اکوسیستم دریایی را یک اولویت با اهمیت برای سازمان شیلات عنوان کرد و ادامه داد: منابع موجود نباید بیش از این تحت فشار باشند و بلایی که در سالهای گذشته بر سر ماهیان خاویاری دریای خزر آمده است را نباید بر سر دریاهای جنوب کشور هم آورد.

منبع : اهواز - ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]