امروز: پنجشنبه 12 تير 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1426
بازدید دیروز: 5541
بازدید کل: 3478458

افراد آنلاین: 25

تاريخ انتشار: 22 مهر 1398 - 06:49

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، فرماندار شهرستان دشتی گفت: سایت پرورش میگوی مند این شهرستان یکی از بزرگ ترین و با کیفیت ترین مزارع پرورش میگوی استان  است که به خاطر نظارت مستمر ماموران  دامپزشکی و مشارکت پرورش دهندگان میگو تاکنون هیچ بیماری در این مزارع پرورشی گزارش نشده است.

مزارع پرورش میگوی مند دشتی آلوده به بیماری لکه سفید نیست

عبدالله نادری روز یکشنبه در نشست با کارکنان دامپزشکی دشتی  افزود: سایت پرورش میگوی مند  با  ۴۰ مزرعه به مساحت ۸۰۰ هکتار است و پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ هزار تن میگوپرورشی  از این سایتبرداشت شود.

وی اضافه کرد: امسال یکی از خواسته های به حق پرورش دهندگان میگو در سایت مند برقرسانی بود که این پروژه  با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان انجام شد و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی اظهارداشت: تامین برق مطمئن و پایدار باعث بهبود و افزایش تولید و توسعه مزارع و حذب بیشتر سرمایه گذاران برای توسعه سایت پرورش میگوی مند خواهد شد.

فرماندار دشتی از نظارت های مستمر و منظم  کارکنان دامپزشکی در مزارع پرروش میگو مند،  مرغداری ها،  کشتکارگاه دام خورموج و واکسیناسیون دامداری ها و نظارت بر  چرخه از تولید  تا توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان که باعث  تامین امنیت مواد غذایی  مردم شده قدردانی  کرد.

نادری یادآورشد: یکی از وظایف مهم ماموران دامپزشکی پیشگیری از بیماری های دامی و تامین گوشت سالم است.

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی نیز گفت:  در شهرستان دشتی چهار مرکز تکثیر میگو فعالیت میکنند که همگی تحت نظارت مستمر  و شبانه روزی ماموران دامپزشکی شهرستان هستند.

احمد  ایزدی افزود: امسال در مزارع تکثیر دشتی بیش از ۲۵۵ میلیون لارو میگو تولید شده که با نظارت ماموران دامپزشکی دشتی سالم به مزارع پرورش میگو دشتی و استان بوشهر منتقل شد.

منبع : ایرنا -بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]