امروز: يکشنبه 19 مرداد 1399

سال 1399

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1971
بازدید دیروز: 4827
بازدید کل: 3666141

افراد آنلاین: 20

تاريخ انتشار: 21 مهر 1398 - 11:01

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل شیلات بوشهر از کنترل بیماری لکه سفید در سایت‌های پرورش میگوی استان خبر داد و گفت: برداشت میگو از ۲۵۰۰ هکتار از استخرهای پرورشی سایت‌های ده‌گانه بوشهر انجام شده است.

شیلات: بیماری لکه سفید در سایت‌های پرورشی استان کنترل شد‌

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان این که استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی است اظهار داشت: سالانه افزون بر 50 درصد میگوی اراضی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی نقش دامپزشکی و پژوهشکده میگو در آبزی‌پروری را مهم دانست و خاطر نشان کرد: پژوهشکده میگو در استان بوشهر در پایداری تولید و افزایش بهره‌وری در عرصه پرورش میگو نقش آفرینی دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهراز کنترل بیماری لکه سفید میگو در اراضی پرورشی استان خبر داد  و بیان کرد: پس از بروز این بیماری در استخرهای پرورشی اقدامات مهمی برای کنترل آن انجام و اکنون مزارع پرورشی میگوی استان بوشهر عاری از هرگونه بیماری است.

زنده‌بودی میگوی پرورشی استان بوشهر را با کیفیت‌ترین آبزی دانست و بیان کرد: هر ساله بیش از 80 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر صادر می‌شود که اکنون این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی، از برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر در سایت‌های 10 گانه پرورشی خبر دادو خاطر نشان کرد: تاکنون برداشت میگو از 2500 هکتار از استخرهای پرورشی سایت‌های 10 گانه استان بوشهر انجام شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر میزان میگوی برداشتی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تاکنون 10 هزار تن میگو از 2 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی در استخرهای پرورشی برداشت شده است.

زنده‌بودی با اشاره به صادرات میگوی پرورشی استان بوشهر تصریح کرد: میگوهای برداشتی پس از فرآوری در 30 مرکز صنایع تبدیلی زمینه صادرات آن به کشورهای مختلف فراهم می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]