امروز: چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1876
بازدید دیروز: 2255
بازدید کل: 2165504

افراد آنلاین: 3

تاريخ انتشار: 27 آبان 1394 - 11:50

استانداربوشهر گفت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخائر آبزیان در خلیج فارس، پایش تصویری برای کنترل بیشتر دریا و شناسایی متخلفان در استان بوشهر ایجاد شود.

استانداربوشهر گفت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخائر آبزیان در خلیج فارس، پایش تصویری برای کنترل بیشتر دریا و شناسایی متخلفان در استان بوشهر ایجاد شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دکترمصطفی سالاری در نشست با مسئولان سازمان شیلات کشور با بیان اینکه شغل و معاش مردم استان بوشهر با دریا گره خورده است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ساحل طولانی زمینه اشتغال و امرار معاش مردم این استان با دریا فراهم کرده است.

 

وی با تاکید بر شناسایی مشکلات زیست محیطی وآلایندگی دریایی افزود: با توجه به نقش مهم دریا در زندگی مردم ساحل نشین استان بوشهر باید مشکلات زیست محیطی که بر زندگی مردم تاثیر گذاشته است بصورت تخصصی بررسی شود.

 

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر پرورش میگو است بیان کرد: انتظار می‌‎رود ضمن افزایش راندمان تولید میگو زمینه فعالیت اراضی پرورشی در تمامی فصول سال فراهم شود.

 

دکترسالاری با تاکید بر تثبیت شغل پرورش دهندگان میگو افزود: برای تحقق این مهم لازم است این فعالیت در تمامی فصول سال انجام شود.

 

وی بر پرورش ماهی در استان بوشهر تاکید کرد و گفت:  اکنون مجوز پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری صادر شده ولی با توجه به ظرفیت بالای پرورش ماهی در خلیج فارس این مهم باید در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

 

استاندار بوشهر، بااشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای تولید 100 هزار تن ماهی پرورشی در کشور تاکید کرد: در این راستا سهم استان بوشهر با توجه به وجود ظرفیت‌های مهم باید افزایش یابد.

 

دکترسالاری، با تاکید بر کنترل صید غیر مجاز در دریا بیان کرد: صید غیرمجاز صدماتی به ذخائر آبزیان وارد کرده است که دراین راستا باید نسبت به جلوگیری از این نوع صید برنامه‌ریزی اصولی انجام شود.

 

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در برخورد با متخلفان صید غیر مجاز افزود: در این راستا باید برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخائر آبزیان در خلیج فارس، پایش تصویری برای کنترل بیشتر دریا و شناسایی متخلفان در استان بوشهر ایجاد شود.

 

استاندار بوشهر بیان کرد: کنترل‌ها اگر از طریق دوربین‌های پیشرفته پرنده صورت بگیرد می‌تواند در جلوگیری از صید مجاز اثربخش‌ترباشد.

 

دکترسالاری با اشاره به وضعیت اسکله محمد عامری گفت: با توجه به اینکه بیشتر شناورهای این بندر تجاری است و با عنایت به مصوبه هیئت دولت باید بندر محمدعامری به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر واگذارشود.

 

وی ساماندهی شناورهای بدون هویت را یک ضرورت دانست و گفت: قایق‌های بدون هویت یک مشکل جدی است که در این راستا طرح جایگزینی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

استاندار بوشهربا تاکید بر توجه و حمایت از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از منابع این صندوق صرف برنامه‌های شیلات می‌شود که شیلات ایران باید از این صندوق حمایت کند.

 

دکترسالاری با اشاره به مشکلات پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر بیان کرد: امسال به پرورش دهندگان خسارت جدی وارد شد که لازم است راهکارهایی برای جبران این خسارت و کمک به پرورش دهندگان ارائه شود.

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]