امروز: يکشنبه 04 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 41
بازدید دیروز: 487
بازدید کل: 3075957

افراد آنلاین: 3

تاريخ انتشار: 31 شهريور 1398 - 06:52

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: بیماری لکه سفید در سایتهای پرورش میگوی استان بوشهر مشاهده شد.

بیماری « لکه سفید» در سایت‌های پرورش میگوی استان بوشهر مشاهده شد

مرتضی بحرانی در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم دربوشهربا اشاره به مبتلا شدن اراضی پرورش میگوی استان به بیماری لکه سفید اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیماری لکه سفید میگو در سایتهای پرورشی بویرات دیلم، حله گناوه، بندرریگ و شیف بوشهرمشاهده شده است.

وی با اشاره به آغاز برداشت  میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر تصریح کرد: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به میگوهای تولیدی و پیشگیری از گسترش آن برداشت میگو از سایت‌های پرورشی استان بوشهر آغاز شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر بیان کرد: راهکارهای لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری لکه سفید در دیگر سایت‌های پرورشی استان بوشهر اعمال شده که با برداشت  سایز بازاری از بروز خسارت جلوگیری می‌شود.

درهمین حال مدیر انجمن آبزیان استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر خاطر نشان کرد: نزدیک به دو هفته پیش هشدارهای لازم به مسئولان ذیربط در زمینه شیوع بیماری لکه سفید در سایت‌های پرورشی  ارائه شده است.

حسین زارعی با اشاره به اینکه  شیوع این بیماری به سبب عوامل گوناگون است تصریح کرد: انتقال لارو میگو از دیگر استان‌ها به سایت‌های پرورشی استان بوشهر بدون بررسی آزمایشگاهی از جمله عوامل بروز بیماری لکه سفید است.

وی افزود: این بیماری پس از اینکه در یک استخر پرورشی ایجاد می‌شود سپس  از طریق گرد و خاک، اب دریا و پرندگان به دیگر سایت‌ها انتقال می‌یابد که این بیماری می‌تواند درکوتاهترین زمان به دیگر سایت‌ها انتقال یابد.

مدیر انجمن آبزیان استان بوشهر تراکم ذخیره سازی بچه میگو بیش از حد را از دیگر عوامل بروز بیماری لکه سفید دانست و تاکید کرد: برای هر استخر پرورش یک هکتاری باید حداکثر 300 هزار قطعه بچه میگو ذخیره سازی شود که اکنون در برخی استخرها تا 400 هزار بچه میگو ذخیره سازی شده که این تراکم  سبب  جلوگیری از رشد میگو و بروز بیماری لکه سفید می‌شود.

زارعی از تلفات میگو در برخی از سایت‌های پرورشی بویرات دیلم خبر داد و بیان کرد: برای جلوگیری از شیوع بیماری باید در اسرع وقت برداشت میگو انجام  شود.

بیماری لکه سفید یک بیماری پایه در صنعت پرورش میگو است که سبب نابودی میگوهای تولیدی در استخرهای پرورشی می‌شود.

منبع : تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]