امروز: يکشنبه 04 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 26
بازدید دیروز: 487
بازدید کل: 3075942

افراد آنلاین: 5

تاريخ انتشار: 31 شهريور 1398 - 06:36

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، مدیر کل شیلات استان بوشهر با اشاره مشاهده مواردی از بیماری لکه سفید در برخی مزارع استان گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش و شیوع این بیماری در حال انجام است.

جلوگیری از گسترش بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو

 عباسعلی زنده‌بودی بیان کرد: از دو هفته پیش مواردی از بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگوی بویرات شهرستان دیلم گزارش شد و به دنبال آن نیز مواردی در بندر ریگ، حله و جزیره شیف مشاهده شد.

وی با اشاره به اینکه موارد بیماری فقط در ۱۰ مزرعه مشاهده شده است تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون خسارت به طور وسیع نبوده و مزارع تلفات خاص و سنگینی نداشته‌اند.

مدیر کل شیلات استان با بیان اینکه در مزارع پرورش میگوی بویرات شهرستان دیلم که آغازگر بیماری لکه سفید بوده ۶۰ درصد میگو‌ها برداشت شده خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از گسترش بیماری، به پرورش دهندگان توصیه شده برداشت میگو را سریع‌تر انجام دهند.

وی گفت: در حالی که انتظار می‌رفت پرورش دهندگان میگوی استان امسال ۲۵ هزار تن میگو از ۳۰۰ مزرعه برداشت کنند، ولی با بروز بیماری لکه سفید پیش‌بینی می‌شود بخشی از این تولید کم شود.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر هم گفت: بیماری لکه سفید نوعی بیماری ویروسی است که دلیل آن بیشتر، کاهش دمای آب دریا و تردد وسایل نقلیه در مزارع است.

مرتضی بحرانی تاکید کرد:، چون دمای آب و هوا در حال کاهش است و این موجب تکثیر ویروس و ایجاد خطر می‌شود، پرورش دهندگان کار برداشت را زودتر انجام دهند.

وی گفت: تلفات بیشتر در مزارع شمالی بویرات و بندر ریگ مشاهده شده و در مراکز دیگر کمتر است.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۵ تا ۲۰ درصد مزارع پرورش میگو در این استان عملیات برداشت را آغاز کرده‌اند. 

منبع : خبرگزاری صدا وسیما مرکز بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]