امروز: جمعه 15 آذر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 4132
بازدید دیروز: 2611
بازدید کل: 2901383

افراد آنلاین: 11

تاريخ انتشار: 12 شهريور 1398 - 07:40

طرح توسعه پرورش ماهیان خاویاری با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در دزفول آغاز شد.

  آغاز طرح توسعه پرورش ماهیان خاویاری در خوزستان

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در نخستین گام از اجرای این طرح، واگذاری اسناد مزارع پرورش ماهیان خاویاری به سرمایه‌گذاران انجام شد .

سرپرست شیلات خوزستان گفت: ۴۸ هکتار زمین به طرح توسعه ماهیان خاویاری در دزفول اختصاص داده شده است.

غلامرضا افتخاری نسب افزود: مجتمع پرورش ماهیان خاویاری دارای ۴۴ استخر تولید ‌گوشت ماهیان خاویاری و چهار واحد صنایع وابسته است و پروانه فعالیت  متقاضیان تولید پرورش ماهیان خاویاری صادر شده و تعهدات لازم نیز از آنها اخذ شده است.

وی گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه پرورش ماهیان خاویاری از دو سال گذشته انجام‌ گرفت و در این مدت پیشرفت فیزیکی آن ۳۰ درصد بوده است. هم چنین تفکیک زمین‌ها و اختصاص آب آن نیز صورت پذیرفت ضمن اینکه عملیات اجرایی آماده‌سازی این استخرها که در هفتۀ دولت آغاز شده است ظرف ۶ ماه آینده با به‌کارگیری فنّاوری جدید به اتمام می‌رسد.

سرپرست شیلات خوزستان گفت: برآورد سهم دولت در احداث این مجتمع عظیم ۶۰ میلیارد ریال است و هر سرمایه‌گذار برای احداث هر استخر ۱۰ میلیارد ریال آورده شخصی هزینه خواهد کرد. زمین، مجوزها و سایر زیرساخت‌های این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری نیز از سوی دولت تأمین شده‌ است.

افتخاری نسب افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری ظرف چند ماه آینده، دزفول به قطب شیلات و پرورش ماهیان خاویاری تبدیل خواهد شد.

سرپرست شیلات خوزستان افزود: احداث ۲۰ استخر دیگر نیز در طرح توسعه این پروژه گنجانده شده است ضمن اینکه در کنار این مجتمع سایت تولید ماهیان خاویاری و سایت توزیع و کشتار نیز پیش‌بینی شده است.

وی گفت: براساس مطالعات انجام شده  دوره رشد ماهیان خاویاری در این منطقه نسبت به مناطق شمالی کشور دو برابر بوده وتولید آن کاملاً سودآور و اقتصادی است.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]