امروز: جمعه 15 آذر 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد شیلات استان بوشهر چگونه است؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 4122
بازدید دیروز: 2611
بازدید کل: 2901373

افراد آنلاین: 12

تاريخ انتشار: 12 شهريور 1398 - 06:27

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، رییس پژوهشکده میگو کشور اعلام کرد: صید این آبزی ازروزسه شنبه دوازدهم شهریور در آب‌های ساحلی استان‌های بوشهر و خوزستان ممنوع است.

صید میگو از ۱۲ شهریور در آب‌های بوشهر ممنوع است

یکی از کار‌هایپژوهشکده میگوی کشور که در بوشهر مستقر است، تعیین زمان آغاز و ممنوعیت صید میگوست که بر اساس نتایج گشت‌های تحقیقاتی مشخص می‌شود.

رئیس پژوهشکده میگو کشور در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در بوشهراعلام کرده است، پس از بررسی ذخایر میگو، سه‌شنبه دوازدهم شهریور به عنوان زمان ممنوعیت صید در نظر گرفته شده است.

عقیل دشتیان مسئولان شیلات استان بوشهر نسب بیان کرد: صید میگو از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌ها آزاد شده بود و با هدف نگهداری بخشی از ذخایر میگو برای زاد آوری و احیاء آن برای سال بعد، همچنین جلوگیری از اثر تخریبی صید ترال بر زیستگاه آبزیان، صید میگو در تاریخ اعلام شده ممنوع خواهد شد.

او گفت: آب‌های شمال استان بوشهر با آب‌های استان خوزستان محل صید مشترک به شمار می‌رود به همین علت، به طور همزمان ممنوعیت صید در آب‌های استان خوزستان و بوشهر اعمال می‌شود.

مسئولان شیلات استان بوشهر اعلام کرده‌اند که از ابتدای صید تا اول شهریور، هزار و ۸۰ تن میگو در این استان صید شده است که ۳۴ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه پارسال بوده است.

وقتی که ۷۰ درصد اندازه میگو‌های بررسی شده در گشت‌های تحقیقاتی، بیش از ۱۲ سانتیمتر باشد، صید آزاد می‌شود و زمانی که صید روزانه لنج‌ها به کمتر از ۴۰ کیلوگرم برسد، صید پایان می‌یابد.

بیشتر ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که از بهترین گونه‌های خلیج فارس به شمار می‌رود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]