امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398

سال 1398

پیام سال
ارتباط با مدیر شکایت پیشنهادات

سامانه فیش حقوقی

فیش حقوقی

سامانه آموزش کارکنان

آموزش کارکنان

هواشناسی

پیوندهای مفید

رهبری
رئیس جمهور
دولت
جهادکشاورزی
سازمان شیلات ایران
ایانا
تحقیقات
info fish
پژوهشکده میگوی کشور

آمار بازدید سایت

 

بازدید امروز: 1007
بازدید دیروز: 4496
بازدید کل: 3081418

افراد آنلاین: 4

تاريخ انتشار: 10 شهريور 1398 - 05:31

به گزارش روابط عمومی شیلات استان ، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از متوقف شدن صید میگو از ۱۲ شهریور در آب های استان بوشهر خبر داد و گفت: صیادان استان بوشهر در ۴۰ روز گذشته افزون بر یک‌هزار و ۱۰۰ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش دارد.

۱۱۰۰ تن میگو در استان بوشهر صید شد

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه وضعیت ذخائر میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر نسبت به سال قبل بهبود یافته است اظهار داشت: سال قبل صیادان در مدت 45 روزه آزاد سازی صید میگو حدود یک‌هزار و 20 تن میگو صید کردند که امسال تاکنون افزون بر یک‌هزار و 100 تن میگو  حاصل صید صیادان بوشهری بوده است.

منصور پاپری با بیان اینکه در مدت 40 روز صید سال قبل 850 تن میگو صید شده بود افزود: امسال در مدت مشابه سال 1100 تن این آبزی صید شده که رشد 32 درصدی دارد.

صید میگو از هفته آینده ممنوع می‌شود

وی، با بیان اینکه صید میگو از هفته آینده ممنوع می‌شود خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی گشت‌های تحقیقاتی و تصمیم‌گیری کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهرصید میگو از روز سه شنبه 12 شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود .

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر  بیان کرد: در صید میگو 8 هزار صیاد بوشهری با دریافت مجوز صید به وسیله  376 فروند لنج و 320 فروند قایق فعالیت می‌کنند که بیشترین صیدگاه این آبزی منطقه دریایی مطاف اعلام شده است.

پاپری، خاطر نشان کرد: زمانی که میانگین صید روزانه لنج‌های صیادی به کمتر از 40 کیلوگرم برسد برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان صید میگو ممنوع اعلام می‌شود.

صید به روش ترال یا کف روب مخرب‌ترین روش‌های صید آبزیان در خلیج فارس است

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به این که یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید که به زیستگاه و ذخائر آبزیان صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند صید ترال یا کف‌روب است اظهار داشت: صید ترال به استثنای اعلام قانونی برای صید میگو در مابقی فصول سال که تخم‌ریزی آبزیان به ویژه میگو است  این نوع روش صید سبب نابودی مولدها و زیستگاه‌های آبزیان می‌شود.

عباسعلی زنده‌بودی برخورد با صیادان متخلف را در اولویت برنامه‌های شیلات استان بوشهر دانست و افزود: تاکنون مجوز صید چند فروند موتور لنج صیادی متخلف و غیرمجاز ابطال شده است و در این راستا  شناورهایی که اقدام به صید ترال به صورت غیرقانونی کنند ضمن اینکه مجوز صید آنها باطل می‌شود با صیادان متخلف برخورد قضایی می‌شود.

تسنیم - بوشهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]